Tesla Çin’deki Müşterilerine Veri Erişimi Sağlamak İçin Çalışıyor

blank
Tesla, Çin'de Araç İçi Kameralar İçin Güvenlik Önlemleri Alacak

İçerik: Tesla Çin’deki Müşterilerine Veri Erişimi Sağlamak İçin Çalışıyor

Tesla Çin’deki Müşterilerine Veri Erişimi Sağlamak İçin Çalışıyor:

ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çin’deki araç sahipleri için kendi araçları tarafından üretilen verilere erişmelerine izin verecek bir platform geliştirdiğini söyledi.

Şangay fabrikasında Model 3 sedan ve Model Y spor hizmet araçları üreten Tesla, veri platformunu bu yıl başlatmayı hedeflediğini açıkladı.

Bir otomobil üreticisi, dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’de müşterilerin otomobil verilerine erişmesine izin verme planlarını ilk kez duyurdu.

Otomobil üreticileri, bir otomobilin çevresinin görüntülerini yakalamak için son birkaç yıldır daha fazla aracı kamera ve sensörlerle donatıyor. Bu görüntülerin kullanımının, gönderilmesinin ve depolanmasının kontrolü, dünya çapında endüstri ve düzenleyiciler için hızla ortaya çıkan bir zorluktur.

Çin, akıllı arabaların ürettiği verilerin güvenliğini sağlamak için geçen ay taslak kurallar yayınladı. Bir şirket yöneticisi geçen ay yaptığı açıklamada, Çin’deki Tesla elektrikli arabalarından toplanan verilerin ülkede saklandığını söyledi.

Tesla Nisan ayında, Şangay otomobil fuarında protesto etmek için bir Tesla arabasının tepesine tırmandıktan sonra, arızalı frenlerle ilgili şikayetinin ele alınmasına kızan bir müşterinin ardından eyalet medyası ve düzenleyiciler tarafından hedef alındı. Olayla ilgili videolar viral oldu.Tesla, yerel makamların siparişine uygun olarak müşteriye fren olayıyla ilgili verileri sağladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Çin’deki Müşterilerine Veri Erişimi Sağlamak İçin Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Airspeeder, Uçan Yarış Arabası İçin İlk Test Uçuşunu Tamamladı

Airspeeder, Uçan Yarış Arabası İçin İlk Test Uçuşunu Tamamladı: Elektrikli hava yarışları ileriye doğru önemli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör