Apple Watch Kan Basıncı ve Glikoz Seviyesini Ölçecek

blank
Apple Watch Kan Basıncı ve Glikoz Seviyesini Ölçecek

İçerik: Apple Watch Kan Basıncı ve Glikoz Seviyesini Ölçecek

Apple Watch Kan Basıncı ve Glikoz Seviyesini Ölçecek:

Apple Watch, bir rapora göre gelecekte glikoz ve alkol seviyelerinin yanı sıra kullanıcıların kan basıncını da izleyebilecek. Cupertino merkezli şirketin, kızılötesi ışık kullanarak kanı izlemek için sensörler tasarlayan bir İngiliz elektronik şirketi ile bir anlaşma yaptığı bildirildi. Tahmin edilen yeni Apple Watch modelinin lansmanının zaman çizelgesi henüz bilinmiyor. Hatırlamak gerekirse, Apple’ın yakın zamanda yeni bir dayanıklı varyant üzerinde çalıştığı bildirildi. Gelişmeye aşina olan insanlar, bu ikinci modelin sporculara ve doğa sporları meraklılarına yönelik olacağını öne sürmüşlerdi.

The Telegraph’ın The Indian Express aracılığıyla yayınladığı bir rapora göre, Rockley Photonics adlı girişim için bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyası, Apple’ın birkaç büyük müşterisinden biri olduğunu ortaya koydu. Glikoz ve alkol seviyesi izlemenin gelecekteki bir Apple Watch modelinde başlatılması mümkündür. Başlangıç, en büyük iki müşterinin 2020’de firmanın gelirinin yüzde 100’ünü ve 2019’da yüzde 99,6’sını oluşturduğunu belirtti.

Rockley Photonics, kızılötesi ışık kullanan kan ölçümleri gibi uygulamaları içerdiği söylenen sağlık ve zindeliği izlemek için sensörler tasarlar. Bu sensörlerin kan basıncının yanı sıra glikoz ve alkol seviyelerini de izleyebildiği iddia ediliyor. New York’ta halka açılmaya hazırlanan girişim ile Apple arasındaki ilişki, iPhone üreticisinin gelecekteki ürünlerinde kan şekeri izleme işlevlerini devreye sokabileceğini öne sürüyor.

Raporda ayrıca Rockley Photonics CEO’su Andrew Rickman, şirketin geliştirdiği teknolojinin 2022 yılına kadar tüketici ürünlerinde olacağını söyledi. Ancak, teknolojinin Apple ürünlerinde bulunup bulunmayacağını söylemedi. Apple Watch şu anda kalp atış hızını ölçmek için bir sensör içerir. Apple’ın ayrıca, bu yılın sonlarında veya en geç 2022’ye kadar mevcut modellere eklenebilecek olan Explorer Edition adlı yeni bir dayanıklı varyant üzerinde çalıştığı söyleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Watch Kan Basıncı ve Glikoz Seviyesini Ölçecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör