Clubhouse, Android Uygulamasının Beta Testine Başladı

blank
Clubhouse, Android Uygulamasının Beta Testine Başladı

İçerik: Clubhouse, Android Uygulamasının Beta Testine Başladı

Clubhouse, Android Uygulamasının Beta Testine Başladı. Clubhouse artık iOS’a özel değil: Şirket, yalnızca davetli sesli sohbet uygulamasının beta sürümünü Android kullanıcılarına sunmaya başladı. Şu anda yalnızca ABD’deki kişiler Android cihazlarına yükleyebilecek, ancak uygulama diğer İngilizce konuşulan pazarlara ve ardından önümüzdeki günlerde ve haftalarda dünyanın geri kalanına doğru yol alıyor.

Hizmet, geçtiğimiz yıl sesli konuşmaları popüler hale getirdi ve her odanın kendi konuşmacıları, dinleyicileri ve konuşma ayrıcalıklarını kullanabilen moderatörleri vardı. Bir grup dinleyiciyle yalnızca canlı sesli şovlara ev sahipliği yapmak isteyenler için harika bir platform – aslında Elon Musk ve Mark Zuckerberg gibi ünlü şahsiyetler daha önce uygulamada konuşmacı olarak yer almıştı.

Sıradan insanlar bile başkalarının katılabileceği odalar oluşturabilir ve yalnızca ses içeren bir alan, her gün birden fazla görüntülü toplantıya veya sınıfa katılmak zorunda kalmaktan sıkılanlara çekici gelebilir. Clubhouse, lansmanından bu yana o kadar popüler hale geldi ki, bir dizi başka teknoloji şirketi artık kendi sesli sohbet uygulamalarını ve özelliklerini yaratmanın tam ortasında. Twitter, bu ayın başlarında Spaces’a erişimi genişletti ve 600 veya daha fazla takipçisi olan kullanıcıların kendi odalarını barındırmasına izin verdi. Facebook, Messenger özelliği haline gelebilecek bir sesli sohbet deneyimi geliştiriyor. Spotify kısa süre önce bir “canlı ses deneyimi” planlarını duyururken, Reddit Soru-Cevap, AMA’lar ve daha fazlası için ses odaları başlattı.

Clubhouse’un artan rekabetin ortasında kullanılabilirliğini artırma zamanı olduğu açık olsa da, büyümesini ölçülü tutmak istiyor ve davet sistemini koruyacak. Başka bir deyişle, hemen şimdi erişebilmek için, önce mevcut bir kullanıcıdan davet almanız gerekecektir. Bununla birlikte, şirket, bu yaz bekleme listesine alınan milyonlarca iOS kullanıcısına uygulamaya erişim sağlamaya başlayacağına söz verdi. ABD dışındaki Android cihaz sahipleri ise, uygulama kendi ülkelerinde çıktığında Google Play’deki Kulüp Evi sayfasından bildirim almak için kaydolabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse, Android Uygulamasının Beta Testine Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör