SpaceX, Dogecoin İle Finanse Edilen Uyduyu Ay’a Fırlatıyor

blank
SpaceX, Dogecoin İle Finanse Edilen Uyduyu Ay'a Fırlatıyor

İçerik: SpaceX, Dogecoin İle Finanse Edilen Uyduyu Ay’a Fırlatıyor

SpaceX, Dogecoin İle Finanse Edilen Uyduyu Ay’a Fırlatıyor. SpaceX şu anda Dogecoin’i kabul ediyor ve DOGE-1’den Ay’a kadar yaklaşan bir uyduyu başlatmak için yalnızca kripto para birimi üzerinden ödeme yapılacak.

DOGE-1, yerleşik kameraları ve sensörleri kullanarak “ay-uzamsal zeka” elde etmeyi amaçlayan bir küp şeklindedir. Geometric Energy Corporation adlı bir şirket tarafından gönderiliyor ve ödeniyor ve 2022’nin ilk çeyreğinde bir Falcon 9 roketiyle uçurulacak.

Komik bir görsel olarak başlayan ve şimdi biraz daha değerli olan bir kripto para birimi olan Dogecoin, son zamanlarda yükselişe geçti ve ticaret uygulaması Robinhood’un çökmesine neden olacak kadar para birimindeki ani artışlar etrafında yeterli alım satım yapıldı. Elon Musk, kripto paranın en yüksek profilli destekçisi, Dogecoin resimlerini tweetleyerek, kendisini “Dogefather” olarak adlandırıyor ve Saturday Night Live’da (bir nevi) heyecanlandırıyor. Yatırımcılar Dogecoin’in değerini “Ay’a” göndermek hakkında konuşmaktan hoşlanıyorlar, bu nedenle, Musk’ın Dogecoin’deki şirketine ödenen DOGE-1 adlı bir uydunun Ay’a gönderilmesi hakkında bu aptalca dublörle karşılaşıyoruz.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, SpaceX duyuruya Musk’ın şirkete yetki verdiğini varsayabileceği kesin alıntıyı ekliyor: “DOGE-1’i Ay’a fırlatmaktan heyecan duyuyoruz!” SpaceX ticari satış başkan yardımcısı Tom Ochinero dedi.

Zor bir hafta geçiren Dogecoin için iyi bir haber. Kripto para birimi, fiyatı yükseldikten, bir Robinhood çöküşünün etrafında düştükten ve Musk’ın SNL görünümünün beklentisiyle tekrar yükseldikten sonra, Musk’ın Dogecoin’in “acele” olduğu konusunda şaka yaptığı bir segmentin ardından bir gecede çöktü.

Duyuru, bu anlatıya karşı savaşmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Ochinero, ortaklığın “gezegenler arası ticaretin temelini” oluşturduğunu söylüyor. Ve Geometric Energy Corporation’ın CEO’su, işlemin “DOGE’yi uzay sektöründe ay işi için bir hesap birimi olarak sağlamlaştırdı” dedi. Basın bülteni, Dogecoin’in “ticari bir Ay görevini tam olarak finanse edecek kadar gelişmiş” olduğunu ve iki şirket arasındaki tüm ay işleri için kullanılacağını söyleyerek devam ediyor. (Musk’ın diğer şirketi Tesla, kısa süre önce Bitcoin ile araba satın alımlarını kabul etmeye başladı.)

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, Dogecoin İle Finanse Edilen Uyduyu Ay’a Fırlatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin, FAST Teleskopunu Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor

Çinli Bilim Adamları Dev Teleskop Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor: Çinli bilim adamları, dünyanın en büyük …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör