Yazılım Hatasından Çok Sayıda Instagram Kullanıcıları Etkilendi

blank
Yazılım Hatasından Çok Sayıda Instagram Kullanıcıları Etkilendi

İçerik: Yazılım Hatasından Çok Sayıda Instagram Kullanıcıları Etkilendi

Yazılım Hatasından Çok Sayıda Instagram Kullanıcıları Etkilendi. Facebook’un sahibi olduğu Instagram yöneticisi Adam Mosseri, kullanıcı gönderilerinin silinmesine neden olan bir hata için özür diledi. Pek çok aktivist, Yerli kadınları kaçırma konusunda bilinçlendirme kampanyası yürütmekle meşgul oldukları için platformun yarattığı hatayı da eleştirdi.

Bu aktivistler Instagram’ın açıklanamayan paylaşımları kaldırmasını sorguluyor ve kasıtlı olarak kaldırılıp kaldırılmadığını merak ediyorlardı. Şirketin standına açıklık getiren Mosseri, hatanın dünya çapındaki Instagram kullanıcılarını etkilediğini ve hikayeler, önemli noktalar ve arşivler dahil olmak üzere içeriklerin yayınlanmasına ilişkin sorunlar yarattığını söyledi.

“Dün, dünya çapında milyonlarca kişinin hikayelerini, önemli anlarını ve arşivlerini etkileyen teknik bir hata ile karşılaştık. Mosseri bir dizi tweet’te, bu hatadan etkilenen insanlar için, gönderileri yeniden paylaşan hikayelerinin kaybolduğunu ve arşivlerinin ve öne çıkan hikayelerin eksik olduğunu gördüler ”dedi.

“Pek çok kişi, yayınladıkları veya kullandıkları hashtag nedeniyle içeriklerini kaldırdığımızı düşündü, ancak bu hata içeriğin kendisiyle ilgili değildi, daha çok şu anda düzeltilen yaygın bir sorun” diye ekledi.

Ancak, böyle bir olayın bir kargaşaya yol açtığı ilk olay değil. Mart ayında benzer bir olay, Instagram’ın Instagram yayın gönderilerindeki beğeni sayısını kaldıran ve tek yayıncının görmesine izin veren yeni bir özelliği ‘istemeden’ ortaya çıkardığı ve sonunda Instagram tarafından ortaya çıktığı gibi bir hata olduğu ortaya çıktı.

“Feed yayınlarındaki beğenileri gizlemek için yeni bir deneyimi test ediyoruz. Bugün teste istemeden daha fazla kişi ekledik, ki bu bir hataydı – bu sorunu gideriyoruz ve benzer sayıları bu kişilere mümkün olan en kısa sürede geri yüklüyoruz, ”resmi Instagram İletişim hesabından tweet attı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yazılım Hatasından Çok Sayıda Instagram Kullanıcıları Etkilendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

90Hz AMOLED Ekranlı Samsung Galaxy M32 Tanıtıldı

Samsung Galaxy M32 Pazartesi günü piyasaya sürüldü. Yeni Samsung telefon 90Hz AMOLED ekranla geliyor ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör