Vivo, Üç Yıllık Android Güncellemesi Sözü Veriyor

blank
Vivo, Üç Yıllık Android Güncellemesi Sözü Veriyor

İçerik: Vivo, Üç Yıllık Android Güncellemesi Sözü Veriyor

Vivo, Üç Yıllık Android Güncellemesi Sözü Veriyor. Vivo’nun yakında çıkacak olan X serisi amiral gemisi telefonlarının üç yıllık Android işletim sistemi yükseltmeleri ve güvenlik güncellemeleri alacağını duyurdu. Politika, Temmuz 2021’den sonra Avrupa, Avustralya ve Hindistan’da piyasaya sürülen telefonlar için yürürlüğe girecek.

Vivo’nun CTO’su ve kıdemli başkan yardımcısı Yujian Shi, “Müşterilerimize uzun bir süre boyunca birinci sınıf bir akıllı telefon deneyiminin keyfini çıkarabileceklerine ve en son yazılım özelliklerinden yararlanmaya devam edeceklerine söz veriyoruz” dedi.

Vivo, bugün yapılan duyuru ile, amiral gemisi akıllı telefonları için üç yıllık işletim sistemi güncellemeleri sözü veren küçük ancak büyüyen bir Android üreticisi grubuna katılıyor. Google’ın uzun süredir Pixel telefonları için benzer bir politikası var. Geçen yıl, Samsung, iki yıllık Android işletim sistemi güncellemeleri ve yeni X serisi telefonlarında üç yıllık güvenlik güncellemeleri sözüyle Nisan ayında HMD’nin katıldığı bazı Galaxy cihazlarını kapsayan “üç nesil” bir işletim sistemi politikasını duyurdu. LG bile, akıllı telefon işinden çıktığını duyurduğu hafta üç yıllık Android işletim sistemi güncellemeleri sunacağını söyledi. Bu yıl Samsung, belirli cihazların toplam dört yıllık destek için ek bir yıl güvenlik güncellemesi alacağını da sözlerine ekledi.

Üç yıllık işletim sistemi güncellemeleri, daha önce çoğu Android üreticisi için standart olan iki yıl içinde büyük bir gelişmedir, ancak gelecekte bu dört yıla kadar uzayabilir. Geçtiğimiz Aralık ayında, Google ve yonga üreticisi Qualcomm, Qualcomm’un en yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 ile donatılmış cihazlardan başlayarak, üreticilerin dört nesil kadar Android işletim sistemi ve güvenlik güncellemeleri sunmalarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını duyurdu.

Vivo’nun yeni politikası, onu diğer BBK Electronics akıllı telefon markaları OnePlus ve Oppo’nun önüne koyuyor. 2018 itibariyle, OnePlus’ın resmi politikası, iki yıllık Android sürümü yükseltmeleri ve üç yıllık güvenlik güncellemeleri sunmak olmuştur. Bu arada, Oppo’dan (AusDroid aracılığıyla) bulabildiğimiz en son açıklama, şirketin iki yıllık güvenlik güncellemeleri sunduğunu ve genel politikasının iki nesil Android işletim sistemi güncellemesi sunmak olduğunu söylüyor. Bugünkü duyuru, Oppo ve OnePlus üzerinde Vivo’nun örneğini takip etmeleri için şüphesiz baskı yaratacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Vivo, Üç Yıllık Android Güncellemesi Sözü Veriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör