Microsoft, Xbox Grubu Sohbet Özelliklerini Test Ediyor

blank
Microsoft, Xbox Grubu Sohbet Özelliklerini Test Ediyor

İçerik: Microsoft, Xbox Grubu Sohbet Özelliklerini Test Ediyor

Microsoft, Xbox Grubu Sohbet Özelliklerini Test Ediyor:

Microsoft, Xbox Insider’lar için bugün başlayarak konuşma transkripsiyonunun ve metinden konuşmaya sentezinin Xbox grup sohbetine geldiğini duyurdu. Yeni özellikler, işitme veya konuşma güçlüğü çeken oyuncuların grup sohbetine katılmasını kolaylaştıracak ve erişilebilirliği iyileştirmeye yönelik bir Xbox girişiminin parçasıdır.

Her iki özellik de “erişim kolaylığı” sekmesinde “oyun ve sohbet metni” altında bulunabilir. Konuşmadan metne transkripsiyonla, bir partide konuşulan kelimeler, yukarıda gösterildiği gibi ayarlanabilir bir katmanda görüntülenen metne dönüştürülür. Metinden konuşmaya etkinleştirildiğinde, grup sohbetine yazdığınız her şey, dil başına birkaç ses seçeneğiyle partinin geri kalanı için sentetik bir sesle hazır olacaktır.

Hem konuşmadan metne hem de metinden konuşmaya, 2017’den beri oyun içi yazıya dönüştürülebilir. O zamanlar Microsoft, gerçek zamanlı sohbet yazıya dönüştürme hizmetini uygulayan ilk büyük konsol üreticisiydi. Oyun içi transkripsiyonda olduğu gibi, grup sohbeti sürümü öncelikle erişilebilirlik için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda sesi dinlemek istemiyorsanız veya birini anlamakta güçlük çekiyorsanız da kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Xbox Grubu Sohbet Özelliklerini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı: Geliştirici, Twitter’da Cyberpunk 2077 oyuncularının şu ana …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör