Asus,Mini Amiral Gemisi ZenFone 8’i Tanıttı

blank
Asus,Mini Amiral Gemisi ZenFone 8'i Tanıttı

İçerik: Asus,Mini Amiral Gemisi ZenFone 8’i Tanıttı

Asus,Mini Amiral Gemisi ZenFone 8’i Tanıttı:

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok benziyor olsa da, şirket amiral gemisi ZenFone 8 için çizim tahtasına geri döndü ve onu daha küçük, tek elle kullanılabilen bir cihaz olarak yeniden tasarladı. : bir tür Android iPhone mini. İki telefon, ZenFone 8 için 599 € ve ZenFone 8 Flip için 799 € olarak fiyatlandırılarak bugün küresel olarak piyasaya çıkıyor. Asus, Kuzey Amerika’ya sadece ZenFone 8’in geleceğini söylüyor; bu yaz bekleniyor. ABD fiyatı hala kesinleşiyor, ancak şirket 599 ila 799 dolar arasında bir yere mal olacağını söylüyor.

ZenFone 8 ve 8 Flip’in her ikisi de Snapdragon 888 yonga seti kullanıyor, ancak benzerlikler kadarıyla bu kadar. ZenFone 8, 120 Hz yenileme hızına sahip 5,9 inç 1080p OLED ekrana sahiptir. 16 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama alanı içeren konfigürasyonlarda satılacak ve IP68 su geçirmezlik derecesine sahip olacak. Hem 8 hem de 8 Flip 5G’yi destekler – ancak ZenFone 8 ABD’ye geldiğinde, yalnızca AT&T ve T-Mobile’ın LTE ve 6GHz altı 5G ağlarında çalışacaktır.

ZenFone 8’in iki arka kamerası ZenFone 7 serisinden ödünç alınmıştır: 16 megapiksel görüntüler ve 12 megapiksel ultra geniş görüntü sağlayan OIS ile 64 megapiksel standart genişlikte. Kamera dizisi bir selfie kamerası rolünü oynamak için öne doğru dönmediğinden, artık ön panelde merkezden uzak bir delik altında 12 megapiksellik bir kamera var.

Telefonun kompakt boyutu, önceki yılların 5.000 mAh hücrelerinden çok daha küçük olan 4.000 mAh pilinde yansıtılmaktadır. Ürünle birlikte verilen şarj cihazıyla 30 W kablolu şarjı destekler, ancak kablosuz şarj sunmaz. Özel çift stereo hoparlörler ve hatta 3,5 mm kulaklık girişi vardır.

ZenFone 8 Flip, zorunlu olarak 6.67 inç ekrana sahip çok daha büyük bir cihazdır – 90Hz yenileme hızına sahip 1080p OLED panel. 30W kablolu şarj ile daha büyük 5.000 mAh pil sunar, 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama alanı içerir, ancak bir IP derecesinden yoksundur.

Elbette ana cazibe, açılır kamera dizisidir. Üçlü kamera donanımı, 64 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş ve 3x optik yakınlaştırmalı 8 megapiksel telefoto dahil olmak üzere ZenFone 7’den ödünç alındı. Asus, modülün kendisinin daha dayanıklı ve daha güçlü bir motora sahip olduğunu söylüyor; kullanıcılar, bundan 300.000’e kadar “dönüş” elde etmeyi bekleyebilir. Özel bir RhinoShield kılıf, bazı pazarlarda, muhafazayı korumak için kayan bir kapak ve kapak açıldığında kamerayı otomatik olarak etkinleştiren bir sensörle ayrı olarak satılacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Asus,Mini Amiral Gemisi ZenFone 8’i Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek: Google, geçtiğimiz ay I/O geliştirici konferansında bir dizi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör