Qualcomm, 10-Gigabit 5G’yi Laptoplara Getiriyor

blank
Qualcomm, 10-Gigabit 5G'yi Laptoplara Getiriyor

İçerik: Qualcomm, 10-Gigabit 5G’yi Laptoplara Getiriyor

Qualcomm, 10-Gigabit 5G’yi Laptoplara Getiriyor. Qualcomm, 10 gigabit 5G modemini PC’nizde veya ev internet hizmetinde pratik bir hale getirmek istiyor ve şirketlere işleri hızlandırmak için yardım eli sunuyor. Şirket, donanım üreticilerine dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve ev gibi yerinde sabit cihazlar için bir “tak ve çalıştır” seçeneği sunmak amacıyla X65 modem (artı daha düşük özellikli X62 muadili) için bir M.2 referans tasarımını piyasaya sürdü. geniş bant ekipmanı.

M.2 kartı, hem milimetre dalgasında (bazı ABD sağlayıcılarının sunduğu gibi) hem de 6GHz altı frekanslarda 5G’yi destekler. Qualcomm, yazılım güncellemelerinin mmWave için daha geniş destek (özellikle Çin’de piyasaya sürüldüğünde) ve daha iyi pil ömrü sağladığını ekledi.

Referans tasarım şu anda şirketler için mevcuttur, ancak bunun bitmiş dizüstü bilgisayarlara ve satın alabileceğiniz diğer ürünlere dönüşmesi biraz zaman alacaktır. Qualcomm, ilk çözümlerin 2021’in sonlarına kadar hazır olmasını umuyor.

Daha büyük soru, çoğu zaman olduğu gibi, gerçek dünya hızları etrafında döner. Verizon, günler önce bildirilen bir denemede yalnızca 4,3 Gb / sn hıza ulaşmayı başardı. 5G’nin 10Gbps modemi haklı çıkarmak için yeterince hızlı olması ve ek hızı gerçekten kullanabilmeniz için daha uzun zaman alabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Qualcomm, 10-Gigabit 5G’yi Laptoplara Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör