Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı

blank
Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı

İçerik: Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı

Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı:Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Türk Hava Kuvvetleri’ne ait 3 F-16D savaş uçağı, Steadfast Defender tatbikatında yerini aldı. Egzersiz Steadfast Defender-2021’in hava kısmı Atlantik Okyanusu’nun doğusunda gerçekleştirilecek. F-181D savaş uçakları ve 49. Filo Komutanlığından 16 personel tatbikatın hava bölümü için tatbikat alanına geldi.

Steadfast Defender-2021, NATO’nun 5. Maddesine dayanan bir toplu savunma tatbikatıdır. Tatbikatın amacı, potansiyel düşmanları caydırmak ve NATO’nun savunma kabiliyetini göstermek için NATO müttefikleri ile birlikte çalışmaktır. NATO’nun geniş birlikte çalışabilirliğini ve askeri yeteneklerini koruyarak İttifak güvenliğini artıracaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri birlikleri Bulgaristan’a geldi
NATO Mukabele Kuvveti Kara Bileşen Komutanlığı görevini üstlenen 3. Kolordu (İHV) Komutanlığı (NRDC-TUR) ve Çok Yüksek Hazırlık Ortak Görev Gücü Kara Tugayı rolünü üstlenen 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ulaştı. Romanya. Tatbikata toplam 1356 personel, 214 askeri araç, 39 treyler ve 128 konteyner katıldı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından “Üçüncü Kor. (HRF) Komutanlığı ve VJTF (L) 2021, 3. Mknz.P.Tug.K. paylaşıldı.

30 farklı ana tatbikatın birleşmesinden oluşan Defender Europe 2021 tatbikatına 26 ülkesinden 4 binin üzerinde askeri personel katılıyor. Girişimin ele geçirilmesi olarak adlandırılan tatbikatın ikinci aşamasında, Romanya Kara Kuvvetleri birlikleri, Romanya harekat sahası, ABD Avrupa Kara Kuvvetleri birimleri ve Romanya ve Bulgaristan’ın harekat alanlarında geçici savunma yapacak.

Macaristan’da bir askeri hastane ve Arnavutluk’ta bir Mahkum Toplama Merkezi kuracak olan tatbikatın bu aşaması, “Steadfast Defender 21” tatbikatıyla ilişkilendirilecek. Bu aşamaya 9 Mayıs – 66 Haziran tarihleri ​​arasında katılacak olan 24. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı üyeleri 2-9 Haziran tarihlerinde Romanya’nın Cincu kentinde olacak. Ayrıca tatbikatın bu aşamasında Bulgaristan, Hırvatistan, Almanya, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Moldova, Kuzey Makedonya, Romanya, İspanya, Ukrayna ve İngiltere yer alacak. Tatbikatın üstünlüğün ele alınmasını içeren üçüncü aşaması, plan çerçevesinde NATO Antlaşması’nın 5. maddesinin uygulanmasıyla başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, F-6 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör