ABD, Xiaomi’yi Askeri Şirketlerin Engelleme Listesinden Çıkardı

blank
ABD, Xiaomi'yi Askeri Şirketlerin Engelleme Listesinden Çıkardı

İçerik: ABD, Xiaomi’yi Askeri Şirketlerin Engelleme Listesinden Çıkardı

ABD, Xiaomi’yi Askeri Şirketlerin Engelleme Listesinden Çıkardı:

Beklendiği gibi ABD, Çinli Xiaomi’yi Amerikalıların hisselerini satın almasını veya elinde tutmasını engelleyen resmi bir hükümet engelleme listesinden çıkardı. Akıllı telefon üreticisi, Ocak ayında Komünist Çin Askeri Şirketi (CCMC) olarak atanmasına itiraz eden yasal bir şikayette bulunmuştu. Bugün Xiaomi, ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesinin listeden “boşaltma” kararı verdiğini söyledi.

Xiaomi başkanı Lei Jun, Hong Kong borsasına yaptığı başvuruda, “Şirket, açık, şeffaf, halka açık, bağımsız olarak işletilen ve yönetilen bir şirket olduğunu yineliyor” dedi.

Xiaomi’nin listeden çıkarılması, IDC’ye göre dünyanın üçüncü en büyük akıllı telefon üreticisi olan Çinli teknoloji şirketi için CCMC unvanının işletmesine “telafisi imkansız zarar” vereceği konusunda uyarıda bulunan büyük bir zaferdir.

Trump döneminin son büyük Pekin karşıtı politikalarından biri olan blok listesi, Amerikalıların Pentagon’un Çin Halk Kurtuluş Ordusu’na yardım ettiğinden şüphelendiği şirketlere yatırım yapmasını yasakladı. Xiaomi, bugün kutlama yapan tek Çinli şirket değil. CCMC unvanına karşı yasal işlem başlatan büyük bir veri sağlayıcısı olan Luokung Technology de listeden çıkarıldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, Xiaomi’yi Askeri Şirketlerin Engelleme Listesinden Çıkardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör