Amazon, Hollywood Stüdyosu MGM’yi 8,45 Milyar Dolara Satın Aldı

blank
Amazon, Hollywood Stüdyosu MGM'yi 8,45 Milyar Dolara Satın Aldı

İçerik: Amazon, Hollywood Stüdyosu MGM’yi 8,45 Milyar Dolara Satın Aldı

Amazon, Hollywood Stüdyosu MGM’yi 8,45 Milyar Dolara Satın Aldı:

MGM, Some Like It Hot ve Singin ‘In The Rain gibi klasik filmler yapan Hollywood’un en ünlü stüdyolarından biridir. Satış, teknoloji devinin Prime akış hizmetine devasa bir arka içerik kataloğuna erişim sağlayacak. Bir Amazon yöneticisi Çarşamba günü şunları söyledi: “Bu çok heyecan verici ve yüksek kaliteli hikaye anlatımı için pek çok fırsat sunuyor.”

Prime Video ve Amazon Studios kıdemli başkan yardımcısı Mike Hopkins şunları ekledi: “Bu anlaşmanın arkasındaki gerçek finansal değer, MGM’nin yetenekli ekibiyle birlikte yeniden hayal etmeyi ve geliştirmeyi planladığımız derin katalogdaki Fikri Mülkiyet hazinesidir.”

Anlaşma, Amazon Prime Video’nun James Bond franchise ve Legally Blonde dahil yaklaşık 4.000 film ve Handmaid’s Tale TV dizisi gibi 17.000 televizyon şovu ile teklifini artıracak. Ancak James Bond’un arkasındaki yapımcılar, Variety dergisine göre, satışın No Time to Die’ın sinemalarda çıkacak olan çıkışını etkilemeyeceğini söylediler. Barbara Broccoli ve Michael Wilson, “Dünya çapında tiyatro izleyicileri için James Bond filmleri yapmaya devam etmeye kararlıyız” dedi.

MGM Studios’un ana şirketi MGM Holdings’in 2020’den beri bir satışı araştırdığı bildirildi. Amazon yaptığı açıklamada, anlaşmanın 1924’te kurulan ve kükreyen Aslan Aslan logosu ile tanınan MGM’nin “en iyi yaptıkları şeyi yapmaya devam etmesine: harika hikaye anlatımı” yapmasına izin vereceğini söyledi.

MGM Yönetim Kurulu Başkanı Kevin Ulrich şunları söyledi: “Hollywood’un Altın Çağı’nı uzun süredir çağrıştıran MGM Aslanı’nın öykülü tarihini devam ettirmesinden gurur duyuyorum.

“MGM’nin hikayeli geçmişini Amazon ile aynı hizaya getirme fırsatı ilham verici bir kombinasyon.”

Ancak Amazon’un yayın hizmeti artık Netflix, Disney + ve Apple TV gibi uzun bir rakip listesiyle karşı karşıya – hepsi kilitlenme sırasında gelişen herhangi bir aşırı izleme alışkanlığının devam edeceğini umuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Hollywood Stüdyosu MGM’yi 8,45 Milyar Dolara Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Neo, ‘Matrix Resurrections’ Fragmanıyla Geri Döndü

Neo, ‘Matrix Resurrections’ Fragmanıyla Geri Döndü: Artık bir sonraki Matrix filminin küçük, rastgele kliplerini izlemekle …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör