Rusya, Google’ı Yavaşlatmakla Tehdit Ediyor

blank
Rusya, Google'ı Yavaşlatmakla Tehdit Ediyor

İçerik: Rusya, Google’ı Yavaşlatmakla Tehdit Ediyor

Rusya, Google’ı Yavaşlatmakla Tehdit Ediyor:

Rusya’nın medya izleme örgütü, “yasa dışı içerik” dediği şeyi silmemesi halinde Google’ın hızını yavaşlatmakla tehdit etti.

Roskomnadzor, Google’a uyuşturucu, şiddet ve aşırılıkla ilgili olduğunu söylediği videoları kaldırması için 24 saat süre verdi. YouTube’un sahibi olan Google, hizmet tarafından 800.000 ila 4 milyon ruble (7.700 £ – 38.000 £) arasında para cezasına çarptırılabilir.

Teknoloji firması, taleplere yanıt vermek için genellikle mahkeme kararları gerektirdiğini söyledi. Roskomnadzor, devlet haber ajansı TASS tarafından bildirilen bir açıklamada, Roskomnadzor’un “yasadışı bilgi” olarak adlandırdığı şeyi silmek için Google’a 26.000’den fazla bildirim gönderdiğini söyledi.

Açıklamada ayrıca Google’ı, YouTube’un RT ve Sputnik dahil olmak üzere Rus medya kuruluşlarına erişimini kısıtlamak ve “yasadışı protesto faaliyetlerini” desteklemekle suçladı. Google, dünya genelinde farklı devlet kuruluşlarından talepler aldığını ve her ülkenin yasalarının farklılık gösterdiğini söyledi.

Şirket, genellikle bir mahkeme kararına ulaşıldığında yanıt verir. Ancak, YouTube’u çeşitli görünümler için açık bir platform olarak korumanın da önemli olduğunu söyledi.

Reuters tarafından görülen mahkeme belgelerine göre, Google şu anda Roskomnadzor’a içeriği kaldırması için dava açıyor.

Dava, hapisteki Kremlin eleştirmeni Alexei Navalny’yi desteklemek için küçükleri Ocak ayında onaylanmamış protestolara katılmaya teşvik eden on iki YouTube videosunu içeriyor.

Bay Navalny’nin YouTube’da 6,5 milyondan fazla abonesi var ve platformda düzenli olarak Başkan Vladimir Putin ve Rus hükümetine muhalefetini dile getiren videolar yayınlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rusya, Google’ı Yavaşlatmakla Tehdit Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör