Tesla, Norveç’te Para Cezasına Çarptırıldı

blank
Tesla, Norveç'te Para Cezasına Çarptırıldı

İçerik: Tesla, Norveç’te Para Cezasına Çarptırıldı

Tesla, Norveç’te Para Cezasına Çarptırıldı:

Norveç’teki bir mahkeme, 2019’da yayınlanan bir yazılım güncellemesinin akü şarj hızlarını yavaşlatması ve bazı araçlarının şarjlar arasında seyahat edebileceği kilometre sayısını etkilemesinin ardından Tesla’ya para cezası verdi.

Norveç haber platformu Nettavisen, davanın 30 müşteri tarafından açıldığını bildirdi.

Para cezası, her şikayetçi için 136.000 Norveç Kronu (137 bin TL) tutarındadır. Nettavisen, Tesla’nın yanıt vermediğini, ancak şimdi itirazda bulunabileceğini söyledi. Değişiklik, 2013 ile 2015 yılları arasında yapılan Tesla Model S araçlarını etkiledi. Söz konusu batarya 2016’dan beri üretilmedi.

blank

Şikayetçiler, pilleri “korumak” için tasarlanmasına rağmen, güncellemenin hem azaltılmış menzil hem de bazı Tesla sahipleri için Supercharger istasyonlarındaki pil şarj hızlarını etkilediğini savundu. Bir müşteri, David Rasmussen, Electrek web sitesine, Tesla Model S modelinin menzilinin, güncellemeyi indirdikten sonraki beş hafta içinde 247 milden 217 mil’e düştüğünü söyledi.

Reuters, 2016 yılında Tesla’nın Norveç’te, araçlarının firmanın pazarlama materyalinde yaptığı iddialarla uyuşmadığını söyleyen 126 müşteriyle mahkeme dışı anlaşmalar yaptığını bildirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Norveç’te Para Cezasına Çarptırıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi: Rezervasyonlar açıldıktan sonra Cadillac, Lyriq EV için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör