USB-C Güncellemesi, Güç Kapasitesini İki Katına Çıkaracak

blank
USB-C, Güç Kapasitesini 100W'dan 240W'a Çıkartacak

İçerik: USB-C Güncellemesi, Güç Kapasitesini İki Katına Çıkaracak

USB-C Güncellemesi, Güç Kapasitesini İki Katına Çıkaracak:

USB Uygulayıcıları Forumu (USB-IF) olarak bilinen teknolojiyi geliştiren endüstri grubu, 240W seçeneğini “Genişletilmiş Güç Aralığı” veya EPR olarak adlandırıyor. Bu, hızlı şarj cihazlarında ve pil paketlerinde görmüş olabileceğiniz “USB-PD” spesifikasyonunda etkili bir değişikliktir. Sistemin amperajı “5A’ya kadar konfigüre edilebilir” kalırken, halihazırda 20V’de maksimuma çıkan voltaj, yeni spesifikasyona göre 48V’a kadar konfigüre edilebilir. Bu nedenle, ek güç kapasitesini destekleyen kabloların ek gereksinimleri olacaktır ve insanların bunları kolayca tanımlayabilmeleri için özel simgeler taşıyacaktır. Yeni kabloların da uyumlu olması için 5A ve 50V’ye kadar desteklemesi gerekecektir.

USB-C’nin elektronik üreticileri tarafından tercih edilmesinin çok sayıda nedeni zaten var. Konektör çok yönlüdür: Akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara, harici sabit sürücülere (ve hatta Nintendo Switch’e) kadar bir dizi cihazla çalışır. Kullanımı da kolaydır: Normal bir USB veya mikro USB’nin aksine, fişi takarken hangi ucun bittiği konusunda endişelenmenize gerek yok. Tek uyarı, veri aktarım hızına işaret eden kabloların numara şemasının meslekten olmayan kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabileceğidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: USB-C Güncellemesi, Güç Kapasitesini İki Katına Çıkaracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Sony WF-1000XM4 TWS Kulaklık Piyasaya Sürüldü

Sony WF-1000XM4 TWS Kulaklık Piyasaya Sürüldü:Sony WF-1000XM4 gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklıklar dünya çapında piyasaya …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör