Tesla, Otopilot Radar Sensörlerini Kaldırmaya Başladı

blank
Tesla, Otopilot Radar Sensörlerini Kaldırmaya Başladı

İçerik: Tesla, Otopilot Radar Sensörlerini Kaldırmaya Başladı

Tesla, Otopilot Radar Sensörlerini Kaldırmaya Başladı:

Daha geçen ay Elon Musk, Tesla’nın üretim arabalarından radar sensörlerini kaldırmaya başlayacağını söyledi ve şimdi Electrek sürecin başladığını açıklayan bir gönderiye işaret ediyor. Kuzey Amerika için üretilen Yeni Model 3 ve Model Y araçlarda, Otopilot ve “Tam Kendi Kendine Sürüş” sistemi gibi sürücü destek özelliklerini etkinleştirmek için artık yerleşik radar bulunmamaktadır.

2016 gibi yakın bir tarihte, Tesla hala Autopilot için radar teknolojisini geliştirmeye odaklanmıştı, ancak bu, ekibi bilgisayarla görme ve derin öğrenmeye odaklanmak için yeniden çalışmadan önceydi.

Elon Musk Twitter hesabından bir takipçisine verdiği cevapta “Radar ve vizyon aynı fikirde olmadığında hangisine inanıyorsunuz? Vizyon çok daha fazla hassasiyete sahiptir, bu yüzden görüşü ikiye katlamak sensör füzyonundan daha iyidir.” dedi.

Ancak, değişiklik o kadar aniden gerçekleşiyor ki, alıcılar Autosteer, Smart Summon ve Acil Şeritten Ayrılmadan Kaçınma kullanımında kısıtlamalara sahip araçları alabilirler. “Önümüzdeki haftalarda” yazılım güncellemeleri bu özellikleri yeniden etkinleştirecektir.

The Verge’in de belirttiği gibi, Q1 kazanç sonuçlarıyla birlikte yayınlanan materyallerde Tesla, “Tam özerklik için en nihayetinde tek gereken şeyin yalnızca vizyona dayalı bir sistem olduğuna inanıyoruz. Yapay zeka tabanlı yazılım mimarimiz, kameralara giderek daha fazla bağımlı hale geldi. Radarın beklenenden daha erken gereksiz hale geldiği nokta. Sonuç olarak, FSD ekibimiz tamamen vizyona dayalı otonom bir sisteme geçmeye odaklandı ve ABD pazarını Tesla Vision’a geçirmeye neredeyse hazırız. “

Bir Tesla’nın teslim edilmesini bekliyorsanız, şirket, Tesla hesabınızdaki herhangi bir değişikliğin gelmeden önce size bildirileceğini söylüyor. Bu arada Model S ve Model X, en azından şimdilik, gemide radarla birlikte gönderilmeye devam edecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Otopilot Radar Sensörlerini Kaldırmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi: Rezervasyonlar açıldıktan sonra Cadillac, Lyriq EV için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör