USB-C, Güç Kapasitesini 100W’dan 240W’a Çıkartacak

blank
USB-C, Güç Kapasitesini 100W'dan 240W'a Çıkartacak

İçerik: USB-C, Güç Kapasitesini 100W’dan 240W’a Çıkartacak

USB-C, Güç Kapasitesini 100W’dan 240W’a Çıkartacak:

Küresel olarak yeni akıllı telefonların ve dizüstü bilgisayarların çoğunda kullanılan USB Type-C, 240W’a kadar güç sağlamak için bir yükseltme alıyor. Bu, mevcut USB Type-C’de mevcut olan maksimum 100W kapasitesinden yüzde 140 daha fazladır. Elbette, üreticilerin daha fazla güç sağlamak için paketledikleri USB Type-C aksesuarlarına bazı ince ayarlar getirmeleri gerekecek. Ancak, arayüz düzeyinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bu, cihazlarınızda aynı tersine çevrilebilir bağlantı noktasını almaya devam edeceğiniz, ancak daha fazla güç sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

Evrensel Seri Veri Yolu’nu veya genel olarak USB olarak adlandırılanı destekleyen ve destekleyen bir endüstri kuruluşu olan USB Uygulayıcıları Forumu (USB-IF), başlangıçta CNET tarafından bildirildiği üzere, USB Type-C spesifikasyonunun 2.1 revizyon sürümünü yayınladı. Yeni özellik güncellemesi, 2019’da piyasaya sürülen USB Type-C 2.0 ile birçok benzerliğe sahip. Ancak revizyon, Genişletilmiş Güç Aralığı (EPR) adı verilen yeni seçeneğin 5A’da 240W güç sağlamak için 48V’a kadar maksimum voltaja sahip olacağını belirtiyor. .

En son USB güncellemesi, 240 W kapasiteyi taşıyarak, dizüstü bilgisayar üreticilerinin geleneksel varil jaklarından vazgeçmesine yardımcı olabilir ve cihazlarında veri aktarımının yanı sıra şarj için modern USB Type-C bağlantı noktaları sunabilir.

Tüketiciler USB Type-C 2.1 cihazlarından herhangi birini USB Type-C 2.0 portlarına takabileceklerinden, bu arayüz kısmında herhangi bir farklılık yaratmayacaktır. Bununla birlikte, USB-IF, ERP uyumlu kaynakların ve lavaboların, fişten çekme olayları sırasında potansiyel elektrik arkına dayanması gerektiğini söyledi. EPR kablolarının ayrıca “ERP kablo tanımlama öğeleriyle görünür şekilde tanımlanması” gerekir. Bu, yeni deneyimi farklılaştırmak için bazı temel değişikliklerin yanı sıra bazı görsel ince ayarların olacağı anlamına gelir.

Günümüzde yaygın kullanılan dizüstü bilgisayarların çoğu, 100 W’a kadar güç sağlamak için USB Type-C arabirimini kullanan USB Güç Dağıtımı (PD) protokolüyle çalışıyor. Bununla birlikte, daha fazla çıktı gerektiren oyun dizüstü bilgisayarları ve masaüstü bilgisayarları vardır. Yeni standardın işe yarayabileceği yer burasıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: USB-C, Güç Kapasitesini 100W’dan 240W’a Çıkartacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Watch Series 7 Teknik Özellikleri Belli Oldu

Apple Watch Series 7 Teknik Özellikleri Belli Oldu: Apple Watch Series 7 teknik özelliklerinin Twitter’da …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör