Windows Yeni Nesil Güncellemesi Çok Yakında

blank
Windows Yeni Nesil Güncellemesi Çok Yakında

İçerik: Windows Yeni Nesil Güncellemesi Çok Yakında

Windows Yeni Nesil Güncellemesi Çok Yakında:

Microsoft, yeni nesil Windows işletim sistemini çok yakında piyasaya sürmeyi planlıyor. Build 2021 konferansında Microsoft CEO’su Satya Nadella, Dosya Gezgini, Başlat Menüsü ve hatta Eylem Merkezi için çeşitli tasarım değişiklikleri getirmesi beklenen büyük Windows işletim sistemi güncellemesinin yaklaşmakta olan gelişini anlattı. Yeni nesil güncellemenin kod adı Sun Valley olacağı söyleniyor ve bu sonbaharda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Nadella, yeni güncellemenin geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha fazla fırsat yaratacağını söyledi.

Build 2021 açılış konuşması sırasında Nadella, çok yakında büyük bir Windows işletim sistemi güncellemesinin geleceğini söyledi. Bir sonraki güncellemeyle gelen yeni özellikleri veya tasarım değişikliklerini detaylandırmadı, ancak “son on yılın Windows için en önemli güncellemelerinden biri” olacağını söyledi. Güncellemenin bugün mevcut olan “her Windows geliştiricisi için daha fazla fırsat yaratacağına” ve yeni yaratıcıları da memnuniyetle karşılayacağına söz verdi.

Açılış konuşmasında Nadella, “Geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha fazla ekonomik fırsatın kilidini açmak için son on yılın en önemli Windows güncellemelerinden birini yakında paylaşacağız. Son birkaç aydır bunu kendim barındırıyordum ve yeni nesil Windows için inanılmaz derecede heyecanlıyım. Size sözümüz şudur: Bugün her Windows geliştiricisi için daha fazla fırsat yaratacağız ve uygulamalar oluşturmak, dağıtmak ve bunlardan para kazanmak için en yenilikçi, yeni, açık platform arayan her yaratıcıyı memnuniyetle karşılayacağız. Çok yakında daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Microsoft’un önemli UI değişiklikleri ve hatta Windows için yeni bir uygulama mağazası üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Nadella’nın sözleri, Microsoft’un geliştiriciler için daha fazla para kazanma fırsatının kilidini açacak özellikler sunabileceğini ima ederek ikincisini işaret ediyor gibi görünüyor. Yeni nesil Windows ile birlikte bildirilen diğer özellikler arasında yeni sistem simgeleri, Windows 95 simgelerinin sonu ve daha fazlası yer alıyor. Windows 10X yakın zamanda resmi olarak iptal edildi ve Microsoft, bazı Windows 10X özelliklerini yeni nesil Windows işletim sistemi güncellemesine aktarmayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows Yeni Nesil Güncellemesi Çok Yakında

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör