Bitcoin’in Değeri Yüzde 8 Düştü, Düşüş Sürecek mi?

blank
Bitcoin'in Değeri Yüzde 8 Düştü, Düşüş Sürecek mi?

İçerik: Bitcoin’in Değeri Yüzde 8 Düştü, Düşüş Sürecek mi?

Bitcoin’in Değeri Yüzde 8 Düştü, Düşüş Sürecek mi?:

Bitcoin, Cuma günü bu haftanın en düşük seviyesine geriledi, Çin’de artan baskı ve çevresel endişelerin yol açtığı kayıpları bu ay şu ana kadar neredeyse yüzde 40’a yükseltti.

En büyük kripto para birimi, bu haftanın nispeten dar ticaret aralığında sabit kaldığı için yüzde 8,2 oranında düşerek 35,339 dolara düştü. En son yüzde 6,2 düşüşteydi.

Kripto hedge yöneticisi Ulrik Lykke, “Bitcoin şu anda 34.000 $ ve 40.000 $ aralığında ‘uyku modunda’ işlem görüyor,” dedi.

“Birçok tüccar, fiyatın şu an için aralığa bağlı göründüğünü kabul ediyor, bu nedenle yüksek inançlı bir pozisyon almakta tereddüt edebilirler.” Kripto para birimi Mayıs ayında yüzde 37 kaybetti ve bu, sürdürülürse Eylül 2011’den bu yana en kötü aylık performansı olacaktı. Düşüşü, Çin’in kripto para birimlerinin madenciliğini ve ticaretini durdurma çabaları ve Tesla’nın enerji kullanımıyla ilgili endişeler nedeniyle ödemeleri durdurma hareketi tarafından tetiklendi.

Bir yetkili Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çin’in Sichuan bölgesindeki enerji düzenleyicilerinin yakında kripto para madenciliği hakkında bilgi toplamak için yerel enerji şirketleriyle buluşacağını ve bunun potansiyel olarak ülkenin ikinci en büyük Bitcoin üretim merkezinde bir kısıtlamaya yol açacağını söyledi.

Yine de Bitcoin, bu hafta yaklaşık yüzde 3’lük bir kazanç elde etti. Kripto piyasaları, hafta sonları yaygın olan volatilite ile 7/24 işlem görmektedir. Tipik olarak Bitcoin ile birlikte yükselen ve düşen daha küçük madeni paralar da düştü. İkinci en büyük dijital token etheri, yüzde 11’e kadar düştü ve dört günün en düşük seviyesine geriledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin’in Değeri Yüzde 8 Düştü, Düşüş Sürecek mi?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör