Facebook Artık COVID-19 Gönderilerini Engellemeyecek

blank
Facebook Artık COVID-19 Gönderilerini Engellemeyecek

İçerik: Facebook Artık COVID-19 Gönderilerini Engellemeyecek

Facebook Artık COVID-19 Gönderilerini Engellemeyecek:

COVID-19’un “insan yapımı” olduğunu iddia etmek, artık yayınınızın Facebook tarafından kaldırılmasına neden olmayacak. Sosyal ağ, yanlış bilgilendirme kurallarını güncelledi ve artık COVID-19’un bir laboratuvarda veya bir hükümet tarafından oluşturulduğu iddialarını ortadan kaldırmayacak.

İlk olarak Politico tarafından dün bildirilen değişiklik, Başkan Joe Biden pandeminin “enfekte bir hayvanla insan temasından kaynaklanıp kaynaklanmadığı” da dahil olmak üzere pandeminin kökenine ilişkin yeni bir soruşturma emri vermesiyle gerçekleşti. Başkan Biden Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Şimdi İstihbarat Topluluğundan bizi kesin bir sonuca yaklaştırabilecek bilgileri toplama ve analiz etme çabalarını iki katına çıkarmasını istedim” dedi.

Bazı bilim adamlarının bunu bir olasılık olarak dışlamak için yeterli kanıt olmadığını söylediği için, “laboratuvar kazası” teorisi son haftalarda yeni bir ivme kazandı. Bu teorinin savunucuları, salgının araştırmacıların koronavirüsleri incelediği bir Wuhan laboratuvarında ortaya çıkmış olabileceğini söylüyor. Facebook’un koronavirüs politikalarını şekillendirmede uzun süredir güvendiği Dünya Sağlık Örgütü, araştırmacıları laboratuvar teorisinin olası olmadığını söylemesine rağmen “tüm hipotezler açık kalıyor” dedi.

Tüm bunlar Facebook’un yanlış bilgilendirme kurallarını güncellemesine neden oldu. Daha önce şirket, virüsün “insan yapımı” olduğunu, bir laboratuvarda üretildiğini veya bir hükümet tarafından oluşturulan bir biyo-silah olduğunu iddia eden gönderileri kaldırmıştı. Şimdi, bazıları “laboratuvar kazası” teorisinden çok daha ileri gitse bile, Facebook artık bu ifadeleri kaldırmayacaktır.

Bir Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, “COVID-19’un kökenine ilişkin devam eden araştırmalar ışığında ve halk sağlığı uzmanlarına danışarak, artık COVID-19’un uygulamalarımızdan insan yapımı olduğu iddiasını kaldırmayacağız” dedi. Salgının gelişen doğasına ayak uydurmak ve yeni gerçekler ve eğilimler ortaya çıktıkça politikalarımızı düzenli olarak güncellemek için sağlık uzmanlarıyla birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”

Facebook için bu değişiklik, COVID-19’un şirketi yanlış bilgilerle yeni ve genellikle daha agresif yollarla yüzleşmeye nasıl zorladığını vurguluyor. Pandeminin ilk günlerinde şirket, yalnızca COVID-19 hakkındaki yanlış bilgileri çürütmekle kalmayıp, tehlikeli olduğunu düşündüğü iddiaları içeren gönderileri kaldırmak için alışılmadık bir adım atacağını duyurdu. O zamandan beri Facebook, sahte tedaviler ve diğer komplo teorileri de dahil olmak üzere tehlikeli yanlış bilgileri yaydığı için milyonlarca gönderiyi kaldırdı.

Facebook’un koronavirüs yanlış bilgilendirme kuralları ilk kez gelişmese de – örneğin şirket, aşı yanlış bilgilendirmeyle ilgili kurallarını da değiştirdi – son değişiklik bazı kaşları kaldırdı ve şirketin bu tür görüşleri “sansürlememesi” gerektiği yönünde eleştirilere yol açtı. ilk yer.

Ancak, bir haber telaşı ile yeni bir hükümet soruşturması arasında, bilim adamları asıl soru üzerinde hala bölünmüş olsalar bile, mesele sıkı bir şekilde “ana akıma” girdi. Bu nedenle Facebook’un, kullanıcılarının da sorunu tartışması için yer açmak istemesi şaşırtıcı değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Artık COVID-19 Gönderilerini Engellemeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör