Fitbit Cihazları Yakında Uykularınızı Takip Edecek

blank
Fitbit Cihazları Yakında Uykularınızı Takip Edecek

İçerik: Fitbit Cihazları Yakında Uykularınızı Takip Edecek

Fitbit Cihazları Yakında Uykularınızı Takip Edecek:

Fitbit, 2017’den beri cihazlarında uyku takibi sunuyor. Başından beri bu işlevsellik, uyku döngülerinizin dökümünü sağlamak için çoğunlukla kalp atış hızınızı ve hareketinizi ölçmeye odaklandı. Bununla birlikte, Fitbit yakında başka bir açıdan ne kadar iyi uyuduğunuzu ölçebilir. 9to5Google, şirketin Android uygulamasının en son sürümünün bir APK sökümünü gerçekleştirerek, neredeyse tam bir horlama ve gürültü algılama özelliğinin kanıtını buldu.

Araç, adından da anlaşılacağı gibi, gecenin ne kadarını horlayarak geçirdiğinizi ölçmek için izleyicinizdeki veya akıllı saatinizdeki mikrofonu kullanmanıza olanak tanır. Toplam süreyi bir yüzdeye çevirecek ve bunu üç kategoriden birine gruplayacaktır. Örneğin, gecenin yüzde 10 ila 40’ını horlayarak geçirdiyseniz, orta derecede bir vaka olarak sınıflandırılacaktır. Fitbit, bu özelliğin insanlar arasında ayrım yapamayacağını kabul ediyor. Yani partneriniz de horluyorsa, algılama karışımına katkılarını da içerecektir.

Aracı yatak odanızdaki ortam gürültüsünü ölçmek için de kullanabilirsiniz. Fitbit, şirketin tutarlı 30 dBA veya altı olarak sınıflandırdığı “çok sessiz” ile 90 dBA ve üzeri aralığa denk gelen “çok yüksek” arasında bir ölçekte uyku ortamınızın ne kadar gürültülü olduğunu size söyleyecektir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Fitbit’inizin mikrofonunu bütün gece açık bırakmak, pilini hızla bitirmenin bir yoludur. Şirket, yatmadan önce cihazın en az yüzde 40 oranında şarj edilmesini öneriyor. Ayrıca, özelliği tutarlı bir şekilde kullanmaya karar vermeniz durumunda onu güce daha sık bağlamanız gerekeceği konusunda da uyarır.

9to5’in Fitbit’in özelliğin nasıl çalıştığını detaylandırdığı ekran görüntülerini çekebileceği gerçeğine bakılırsa, uyku ve gürültü algılama aracı neredeyse kullanıma hazır gibi görünüyor. Fitbit’in izleme özelliklerinin çoğunda olduğu gibi, veriler yalnızca onunla bir şey yapmazsanız o ana kadar gider. Örneğin kilo vermek, sürekli horlamaya yardımcı olabilir, ancak bu, kendi başınıza yapmanız gereken bir yaşam tarzı değişikliğidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Fitbit Cihazları Yakında Uykularınızı Takip Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör