Tesla Güncellemesi, Araç İçi Kamerayı Geliştiriyor

blank
Tesla Güncellemesi, Araç İçi Kamerayı Geliştiriyor

İçerik: Tesla Güncellemesi, Araç İçi Kamerayı Geliştiriyor

Tesla Güncellemesi, Araç İçi Kamerayı Geliştiriyor:

Elon Musk, Tesla’nın sürücü dikkatini ölçmek için bir yöntem olarak göz takibini reddettiğini söylemesinden birkaç yıl sonra, “etkisiz” olduğu için, yeni Tesla sahipleri, özelliği aktif olan araçları alıyorlar. 2021.4.15.11 güncellemesindeki notlara göre, dikiz aynasının üzerine monte edilen kabin kamerası “Otopilot devredeyken sürücünün dikkatsizliğini algılayacak ve uyaracaktır”.

Bu, Tesla’yı, yalnızca direksiyon torkuna güvenmek yerine, asistanlar devreye girerken dikkati izlemek için kabin kameraları içeren diğer üreticilerle aynı seviyeye getiriyor. Bazı sürücüler Tesla’nın mevcut sistemlerini denemeyi ve kandırmayı tercih ederek, sürücü koltuğunda kimsenin olmadığı yoldaki araçların raporlanmasına neden oluyor. Henüz izleme için direksiyon simidi torkunun yerini almıyor, ancak bunun değişip değişmediğini göreceğiz.

Tesla hacker’ı Greentheonly, Tesla’nın sürücüleri izleyen yazılımı geliştirmedeki ilerlemesini izledi ve sistemin ilk sürümlerinin bazı tanıtım videolarında tanıyabildiğini gösterdi. Son haftalarda sosyal medyada yayınlanan diğer birkaç video, sürücülerin yeniden işlenmiş Model S ve Model X’in “boyunduruk” direksiyon simidi ve diğer değişikliklerle birlikte teslimatlarını almaya başladığını gösteriyor, bu nedenle çok yakında bulunacak daha fazla ince ayar olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Güncellemesi, Araç İçi Kamerayı Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör