Ford Elektrikli F-150 İçin Menzil Tahminleri Oldukça İyimser

blank
Ford Elektrikli F-150 İçin Menzil Tahminleri Oldukça İyimser

İçerik: Ford Elektrikli F-150 İçin Menzil Tahminleri Oldukça İyimser

Ford Elektrikli F-150 İçin Menzil Tahminleri Oldukça İyimser: Ford, F-150 Lightning’in en iyi donanım seviyesinde tahmini 300 mil menzil sunacağını söylediğinde hayal kırıklığına uğradınız mı? Bu kadar asık suratlı olmak için bir sebebin olmayabilir. Ford, YouTuber Marques Brownlee’ye, EPA aralığının 1.000 libre kargodaki elektrikli kamyonet faktörü için tahmin ettiğini söyledi – daha hafif bir yükle çok daha fazla menzil elde edebilirsiniz. Brownlee, boş bir F-150 Lighting Platinum’da yüzde 80 şarjla 367 mil tahmini menzil gördü ve tam şarjın yaklaşık 459 mil net olacağını tahmin etti.

Şirket, kamyonun arka tarafında ağırlık bazında menzil tahminlerini ayarlamak için bir kantar sistemine sahip olduğundan daha önce bahsetmişti.

Ford, F-150 uygulamalı modelinin neden daha fazla menzil talep ettiğini veya bu uzun ömürlülüğün üretim birimlerine taşınmasının kesin olup olmadığını söylemedi. Ancak Brownlee’nin önerdiği gibi, bu denklemden menzil kaygısını çıkarmak olabilir. Belirtilen sürüş mesafesini sadece boş bir yatakla ideal koşullarda değil, birçok koşulda almalısınız. Bu, elbette bu aralığa güvenmesi gereken işyerleri için önemlidir, ancak aynı zamanda ilk ana akım elektrikli kamyonlardan birinin kabulü için de çok önemli olabilir.

Rekabetçi bir teşvik de olabilir. Rivian ayrıca R1T için 300’den fazla mil ve 2022’nin başlarında 400’den fazla mil yol alıyor. Tesla Cybertruck ayrıca çift motorlu varyantında da en az bu kadarını sunmaya hazırlanıyor. Ford’un muhafazakar bir tahmini, gelecekte daha uzun menzilli versiyonlar sunsalar bile, elektrikli F-150’nin en belirgin rakiplerine karşı iyi bir performans göstermesine yardımcı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford Elektrikli F-150 İçin Menzil Tahminleri Oldukça İyimser

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli Bu Yaz Yollara Çıkacak

Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli Bu Yaz Yollara Çıkacak: Renault mühendisleri bu yaz 30 adet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör