Tidal, Apple Watch’ta Çevrimdışı Müzik Özelliği Sunacak

blank
Tidal, Apple Watch'ta Çevrimdışı Müzik Özelliği Sunacak

İçerik: Tidal, Apple Watch’ta Çevrimdışı Müzik Özelliği Sunacak

Tidal, Apple Watch’ta Çevrimdışı Müzik Özelliği Sunacak:

Müzik akışı hizmeti Tidal artık Apple Watch’ta mevcut ve abonelerin doğrudan Apple’ın giyilebilir cihazına müzik akışı yapmasına veya çevrimdışı dinleme için indirmesine olanak tanıyor. Nasıl kurulacağına dair talimatlar Tidal’ın sitesinde bulunabilir. Spotify ve Deezer, geçen hafta Apple Watch için benzer çevrimdışı dinleme özelliklerini duyurdu. Tidal için abonelik fiyatları ayda 9,99 dolardan başlıyor.

Tidal, tarihsel olarak ses akışının kalitesiyle kendini sattı ve daha büyük rakiplerinin çoğundan önce kayıpsız oynatma ve hatta yüksek çözünürlüklü akış gibi özellikler sunuyor. Ancak bu yıl, en büyük rakiplerinden bazıları yetişmeye başlıyor. Spotify’ın kayıpsız HiFi katmanı bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve Apple Music önümüzdeki ay kayıpsız ve yüksek çözünürlüklü akış desteği sunacak.

Ancak Tidal’ın yüksek ses kalitesi Apple Watch uygulamasına yansımayacak. Müzik hizmeti, Spotify gibi giyilebilir cihazda sesin 96 Kbps ile sınırlı olacağını onayladı. Hizmetin diğer önemli satış noktası, sanatçılara müziklerini yayınlamak için telif hakkı olarak ödediği tutardır. Digital Music News’den yapılan analiz, Tidal’ın oranlarını Spotify, Apple ve Deezer’ın önüne koyuyor ve Jack Dorsey’in finansal hizmetler şirketi Square’in yakın zamanda 297 milyon dolara akış hizmetinde çoğunluk hissesini satın almasının ardından bu sanatçı-destek eğilimi devam edecek gibi görünüyor. Dorsey, satın almanın nedeni olarak “sanatçıların çalışmalarını desteklemek için yeni yollar” bulma isteğini özellikle belirtti.

“Square, satıcılar ve bireyler için araç ekosistemleri yarattı ve biz de sanatçılar için aynısını yapacağız,” diye tweet attı CEO, “Hayranları bir araya getirmek için tamamen yeni dinleme deneyimleri, ürün satışları için basit entegrasyonlar, modern ortak çalışma araçları ve yeni tamamlayıcı gelir akışları. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tidal, Apple Watch’ta Çevrimdışı Müzik Özelliği Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör