WhatsApp Gizlilik Politikasını Onaylamayan Hesapları Kapatmayacak

blank
WhatsApp Gizlilik Politikasını Onaylamayan Hesapları Kapatmayacak

İçerik: WhatsApp Gizlilik Politikasını Onaylamayan Hesapları Kapatmayacak

WhatsApp Gizlilik Politikasını Onaylamayan Hesapları Kapatmayacak:Bu ayın başlarında yayınlanan yeni gizlilik politikasını kabul etmeseniz bile WhatsApp hesabınızı olduğu gibi kullanmaya devam edebileceksiniz – en azından şimdilik. Facebook’a ait sohbet hizmeti, politikanın 15 Mayıs’ta yürürlüğe girmesinden önce bir destek makalesinde, siz yeni şartları kabul edene kadar erişebileceğiniz özellikleri kademeli olarak sınırlayacağını yazdı. Şimdi, WhatsApp mevcut kullanıcılarını koruma umuduyla yaklaşımını değiştirmeye karar vermiş gibi görünüyor. TheNextWeb’e bir açıklamada şunları söyledi:

“Çeşitli yetkililer ve gizlilik uzmanlarıyla yapılan son tartışmalara bakıldığında, şu anda güncellemeyi henüz kabul etmeyenler için WhatsApp’ın nasıl çalıştığının işlevselliğini sınırlama planımız olmadığını açıkça belirtmek istiyoruz. Bunun yerine, kullanıcılara zaman zaman hatırlatmaya devam edeceğiz. güncelleme hakkında ve insanların Facebook’tan destek alan bir işletmeyle iletişim kurmak gibi ilgili isteğe bağlı özellikleri kullanmayı tercih ettikleri zaman.”

WhatsApp, güncellenmiş destek sayfasında, hatırlatıcıların kalıcı hale gelmesi için bir planı olmadığını söyledi, bu nedenle ara sıra ortaya çıkacaklarını ve rahatsızlık verecek kadar sık ​​olmayacaklarını varsayıyoruz. Mesajlaşma hizmeti, güncellenmiş gizlilik politikasını ilk kez Ocak ayında, kurumsal mesajlaşma araçlarının genişlemesini ve yeni alışveriş özelliklerini ele alarak oldukça ani bir şekilde tanıttı. Facebook, bu özellikleri etkinleştirmede rol oynar ve görünüşe göre, WhatsApp’taki iş etkileşimleriniz, ana şirketin web sitesinde gördüğünüz reklamları etkileyebilir.

Birçok kullanıcı, WhatsApp’ın kullanıcıları Facebook ile daha fazla veri paylaşmaya zorladığının, şirketin politikayı ertelemesine neden olan büyük bir tepkiye neden olduğunu anladı. WhatsApp, güncellenen politikayla ilgili “karışıklık ve yanlış bilgi”den söz ettikten sonra, bunu Şubat ayında yeniden uygulamaya koymaya ve uygulamada daha fazla bilgi sağlayan bir afiş görüntüleyerek insanlara değişiklikleri incelemeleri için daha fazla zaman vermeye karar verdi. Hizmet başlangıçta, şartları kabul etmediğiniz sürece uygulamayı tamamen kullanmanızı engelleyeceği konusunda uyardı. Bu açıkça artık geçerli değil, ancak WhatsApp gelecekte duruşunu hala değiştirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Gizlilik Politikasını Onaylamayan Hesapları Kapatmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör