Apple, Ücretli Podcast Abonelik Lansmanını Haziran Ayına Erteledi

blank
Apple, Ücretli Podcast Aboneliğini Haziran Ayına Erteledi

İçerik: Apple, Ücretli Podcast Abonelik Lansmanını Haziran Ayına Erteledi

Apple, Ücretli Podcast Abonelik Lansmanını Haziran Ayına Erteledi:

Apple’ın podcast abonelik hizmeti, bu ay teknoloji devinin başlangıçta tasarladığı gibi çıkmayacak. Şirket, 9to5Mac tarafından alınan podcast’lere gönderilen bir e-postada, “içerik oluşturucular ve dinleyiciler için en iyi deneyimi sunduğundan” emin olmak için aboneliklerin ve kanalların çıkış tarihini Haziran ayına ertelediğini duyurdu. Apple hala perde arkasındaki karışıklıkları gideriyor gibi görünüyor, ancak hala neyi düzeltmesi gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Teknoloji devi, içerik oluşturuculara içerik için dinleyicilerden ücret almanın bir yolunu vermek için Nisan ayında “Spring Loaded” etkinliği sırasında Podcasts uygulamasına ücretli abonelikler eklediğini duyurdu. Podcast’ler kendi fiyatlarını belirleyebilecek ve reklamsız dinleme ve özel bölümler gibi ücretli abonelerin ne tür avantajlar elde edeceğine karar verebilecek.

Ayrıca Apple, “benzersiz başlıklar, açıklamalar ve sanat eserleri ile yaratıcılar tarafından küratörlüğünü yaptığı gösteri grupları” önerecek bir “kanallar” özelliği yayınlamayı planlıyor. Abonelikler ve kanallar birlikte, podcast yayıncıları için şovlarını potansiyel abonelerin önüne çıkarmanın harika bir yolu olabilir. Apple, her zaman olduğu gibi her abonelik için ilk yılda yüzde 30 kesinti yapacak, ancak bu yüzde ilkinden sonra yılda yüzde 15’e düşecek.

Abonelik hizmeti ertelenmiş olsa da, Apple son birkaç haftadır lansmanına hazırlanıyor. Ortaklık programını bu ayın başlarında podcast’leri içerecek şekilde açtı ve katılımcıların yüzde 50 komisyon kazanmasına izin verdi. Apple ayrıca birkaç gün önce iOS 14.6’yı normal iPhone kullanıcılarına sundu ve bu, ücretli podcast abonelikleri için destekle birlikte geldi.

Apple’ın podcast’lere gönderdiği tam e-posta:

“Apple Podcasts Aboneliklerinin ve kanallarının kullanılabilirliği hakkında bir güncelleme sağlamak için yazıyoruz. Geçen ay yapılan duyuruya verilen yanıttan çok memnunuz ve dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturuculardan her gün gönderilen yüzlerce yeni aboneliği ve kanalı görmek heyecan verici.” gün.

İçerik oluşturuculara ve dinleyicilere en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak için Apple Podcast Abonelikleri ve kanalları şimdi Haziran ayında başlayacak. Bu haber bülteni aracılığıyla, aboneliklerinizi ve kanallarınızı hazırlamanıza yardımcı olacak uygunluk durumu ve en iyi uygulamalar hakkında daha fazla güncelleme yapacağız.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Ücretli Podcast Abonelik Lansmanını Haziran Ayına Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör