Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Zorlaştırdığı Bildirildi

blank
Google'ın Android Gizlilik Ayarlarını Zorlaştırdığı Bildirildi

İçerik: Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Zorlaştırdığı Bildirildi

Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Zorlaştırdığı Bildirildi:

Google’ın Android gizliliğine yaklaşımı, Arizona’nın telefon takibi konusundaki antitröst davasından gelen açıklamaların ardından ateş altında. Insider’ın bildirdiği gibi, davayla ilgili yeni düzenleme yapılmamış belgeler, Google’ın Android gizlilik ayarlarını bulmayı zorlaştırdığını gösteriyor. Google, gizlilik özelliklerini ortaya çıkaran işletim sistemi sürümlerini test ettiğinde, şirketin bu özelliklerin daha fazla kullanıldığını bir “sorun” olarak gördüğü ve bunları menü sisteminin derinliklerine yerleştirmeyi amaçladığı bildirildi.

Teknoloji devi, Arizona’nın avukatlarına göre, LG gibi telefon markalarını popüler oldukları için konum ayarlarını gömmeleri için “başarıyla baskıladı”. Google personeli ayrıca, şirketin ev ve iş konumlarınızı belirlemesini engellemenin zor olduğunu kabul etti ve üçüncü taraf uygulamalara konumunuzu Google’a vermeden vermenin “hiçbir yolu” olmadığından şikayet etti.

Google’dan yorum istedik. Geçmişte, Arizona’nın avukatlarının hizmetlerini “yanlış tanımladığını” ve “sağlam” konum gizlilik kontrolleri sunduğunu söyledi.

Google, son zamanlarda gizliliği iyileştiriyor. Android 12, Gizlilik Panosuna ve diğer kontrollere ek olarak “yaklaşık” bir konum seçeneğine sahip olacak. Ancak iddialar tutarsa, firmanın önünde zorlu bir mahkeme savaşı olabilir – Google’ın Android kullanıcılarının tercihlerine rağmen veri toplamaya kararlı olduğunu öne sürüyorlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Zorlaştırdığı Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör