Microsoft, Edge’in Windows 10 Tarayıcısı Olduğunu Söylüyor

blank
Microsoft, Edge'in Windows 10 Tarayıcısı Olduğunu Söylüyor

İçerik: Microsoft, Edge’in Windows 10 Tarayıcısı Olduğunu Söylüyor

Microsoft, Edge’in Windows 10 Tarayıcısı Olduğunu Söylüyor:

Microsoft, Build 2021 etkinliğinde, Edge’in bir sonraki sürümünün, bu hafta daha sonra geldiğinde Windows 10’da bulunan “en iyi performans gösteren” tarayıcı olacağını iddia etti. Sürüm 91’in yeni özellikler, özellikle de onu Chrome ve diğer tüm tarayıcıların önüne geçirecek “başlangıç ​​desteği ve uyku sekmeleri” içerdiğini söyledi.

Başlangıç ​​desteği Mart ayında tanıtıldı ve gönderiye göre “arka planda bir dizi çekirdek Microsoft Edge işlemi çalıştırarak” çalışıyor. Aynı zamanda, Microsoft Edge tarayıcı pencereleri açıkken herhangi bir ek kaynak kullanmayacağı varsayılır. Şirket, bu özelliğin başlangıç ​​hızlarını yüzde 41’e kadar artırdığını iddia ediyor.

blank

Yaklaşan derlemede Microsoft, başka bir sekmeye geçtiğinizde reklamları hemen uyku moduna geçiren ve “örnek kaynak tasarrufu” sağlayan bir “uyku sekmeleri” özelliği sunacak. Bu, reklamlar yüksek oranda bellek ve işlemci açısından yoğun olabileceğinden, tarayıcı performansını artırmayı ve diğer uygulamalar için bellek boşaltmayı vaat ediyor.

Microsoft, 2020’nin başlarında Chromium tarayıcı motoruna geçti ve geçen ay Windows 10’dan eski EdgeHTML sürümünü otomatik olarak kaldırdı. Geçişten bu yana Microsoft, Chrome’un kendisi de dahil olmak üzere tüm Chromium tabanlı tarayıcılara fayda sağlayan Chromium projesine 5.300 taahhütte bulunduğunu söyledi.

Mart ayında Google, benzer şekilde bellek tasarrufu ve yükleme hızlarına odaklanan Chrome 89 sürümünü yayınladı. Tarayıcılar kötü şöhretli kaynak domuzlarıdır – hızlı bir kontrol bana Chrome’un 25 sekme açık 4.5GB RAM kullandığını gösteriyor. Umarım, hem Microsoft hem de Google, bu durumu iyileştirmek için birbirlerini zorlamaya devam edecektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Edge’in Windows 10 Tarayıcısı Olduğunu Söylüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör