Microsoft, Surface Duo’nun İkinci Ekranını Gamepad’e Dönüştürüyor

blank
Microsoft, Surface Duo'nun İkinci Ekranını Gamepad'e Dönüştürüyor

İçerik: Microsoft, Surface Duo’nun İkinci Ekranını Gamepad’e Dönüştürüyor

Microsoft, Surface Duo’nun İkinci Ekranını Gamepad’e Dönüştürüyor:

Microsoft, geçen Eylül ayında Minecraft Dungeons’ta bu özelliği kullanıma sunduğundan bu yana 50’den fazla Xbox Game Pass oyununda mobil uyumlu dokunmatik kontroller sundu. Diğerlerinin yanı sıra Grand Theft Auto V, Sea of ​​Thieves ve Gears 5 gibi dokunmatik ekran için optimize edilmiş oyunlar, yolunuza çıkmamaları için kontrolleri hareket ettirme yeteneği de dahil olmak üzere halihazırda özelleştirmeler sunuyor. Şimdi Microsoft, Surface Duo çift ekranlı tabletine Xbox Game Pass için sanal bir denetleyici ekliyor.

Güncelleme, cihazı bir dizüstü bilgisayar gibi yatay yönde veya Microsoft’un dediği gibi “Oluşturma Modu”nda kullandığınızda çalışır. Bu yarı katlı kurulum, oynadığınız Xbox Game Pass oyununu üst ekranda ve dokunmatik ekran kontrollerini altta görüntüleyecektir.

Mobil oyuncular için faydalı bir güncelleme gibi görünse de, gerçek hayatta nasıl çalıştığını görmek için denememiz gerekecek. Surface Duo’yu test eden Engadget’tan Cherlynn Low, yazılımın Compose Mode’da ekran alanından en iyi şekilde yararlanma konusunda bazı sorunlar yaşadığını, uygulamaların dolaştığını ve klavye girişlerinin kaydedilmediğini söyledi. Ancak Microsoft, bulut oyun makyajının önünü açan güncellemelerle bunu düzeltmiş olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Surface Duo’nun İkinci Ekranını Gamepad’e Dönüştürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör