Sony PlayStation Now, 1 Milyar Kişiye Ulaşmak İstiyor

blank
Sony PlayStation Now, 1 Milyar Kişiye Ulaşmak İstiyor

İçerik: Sony PlayStation Now, 1 Milyar Kişiye Ulaşmak İstiyor

Sony PlayStation Now, 1 Milyar Kişiye Ulaşmak İstiyor:

Bugün bir kurumsal strateji toplantısı, tam da bazılarının Sony’nin eskisi gibi yenilik yapıp yapamayacağını sorguladığı sırada geliyor ve şirketin yanıtı “yaratıcılık ve teknolojinin gücüyle dünyayı duyguyla (veya Kando’yla) dolduracak” oldu. “

Bunlar, şirket planlarını yatırımcılara sunarken, Disney ve Netflix ile son akış anlaşmaları ve PS5 kıtlığı gibi hamleleri açıklarken CEO, Başkan ve Başkan Kenichiro Yoshida’nın sözleri. Şirketin şu anki hedefi, cihazlar veya eğlence aracılığıyla doğrudan Sony’ye bağlı topluluğun boyutunu 160 milyondan 1 milyara çıkarmak.

İsteğe bağlı konsol söz konusu olduğunda büyük bir sürpriz yok. Sony, üretebileceği her PS5’i satıyor ve yarı iletken bileşen kıtlığına rağmen, bu yıl satışların, konsolun piyasaya sürülmesinden sonraki yıl satılan 14,8 milyon PS4’ü aşmasını bekliyor.

Dikkat edilmesi gereken bir şey, Sony’nin bulut oyunları ve abonelik hedefleridir. Jade Raymond’un yeni geliştirme stüdyosu Haven ile bir anlaşmaya varan şirket, en büyük doğrudan tüketiciye platform platformu olduğu için PlayStation Network’e katılımı artırmak istediğini söyledi. Ayrıntılara girmeden sürüm, bunu “PlayStation Now bulut akışlı oyun hizmetini güçlendirerek yapacağını söylüyor ve Sony, yazılım teklifini geliştirmek için şirket içi stüdyolarına yatırım yapmanın yanı sıra harici stüdyolara yatırım yapmaya veya onlarla ortaklık yapmaya devam etmeyi planlıyor. “

Yöneticiler, Xbox Game Pass’e karşı savaşmanın yollarını ima etti ve ileride daha fazlasını göreceğimiz anlaşılıyor. PS Now, yakın zamanda akış çözünürlüğünü 720p’den 1080p’ye yükseltti ve mağazada daha fazla yükseltme (veya belki de bazı özel içerikler) bulundurmaktan zarar gelmezdi. Duyuruda Sony, “şirket içi stüdyolarımızda geliştirme, personel ve diğer maliyetleri artırmak” için 20 milyar yen (yaklaşık 184 milyon $) harcayacağını açıkladı.

Ve hepsi bu değil – duyduğumuz gibi, PS5 için yükseltilmiş bir PS VR sistemi yolda ve Sony yatırımcılara “Sony AI ve SIE, oyun deneyimlerini daha da zengin ve daha eğlenceli hale getirebilecek AI teknolojilerini ortaklaşa geliştiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony PlayStation Now, 1 Milyar Kişiye Ulaşmak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor: Microsoft’un eski büyük E3 canlı yayınından sadece birkaç …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör