Toyota, Eyfel Kulesi’ni Hidrojen Enerjisiyle Aydınlatıyor

blank
Toyota, Eyfel Kulesi'ni Hidrojen Enerjisiyle Aydınlatıyor

İçerik: Toyota, Eyfel Kulesi’ni Hidrojen Enerjisiyle Aydınlatıyor

Toyota, Eyfel Kulesi’ni Sürdürülebilir Hidrojen Enerjisiyle Aydınlatıyor:

Toyota, sıfır emisyon hedefiyle hidrojenin kullanım alanlarını genişletme ve hidrojeni yaygınlaştırma çabalarını sürdürürken, Paris’teki Eyfel Kulesi Toyota’nın yakıt hücresi teknolojisi kullanılarak sürdürülebilir ışıklarla aydınlatıldı. Energy Observer tarafından düzenlenen “Paris de l’hydrogène” organizasyonu kapsamında, yeşil ışıkla aydınlatılan Eyfel Kulesi’ndeki hidrojen GEH2 jeneratörlerinde Toyota tarafından geliştirilen yakıt hücresi kullanıldı.

Görsel bir şölene ev sahipliği yapan Eyfel Kulesi’nin tamamen yeşillendirilmesi, karbonsuz yenilenebilir hidrojeni temsil ediyordu. Bu bilinçlendirme girişimiyle birlikte, Toyota’nın karbon emisyonlarını azaltmak ve hidrojen topluluğunun büyümesini hızlandırmak için yakıt hücresinin yaygın kullanımını destekleme hedefi de vurgulandı.

Aydınlatma için kullanılan GEH2 jeneratörleri, Eyfel Kulesi çevresindeki Energy Observer köyüne de elektrik sağladı. Toyota, birçok şirketle birlikte hidrojen enerjisi ve mobilite çözümleriyle yarının sürdürülebilir şehirlerine bakış açısını ortaya koydu. Toyota ayrıca hidrojen yakıt hücresi teknolojisi uygulamalarını, CaetanoBus tarafından üretilen bir hidrojen şehir içi otobüsü olan yeni Mirai’yi, EODev ile birlikte geliştirilen REXH2 tekne menzil genişleticisini ve GEH2 jeneratörlerini tanıtma fırsatı buldu.

Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Matt Harrison, hidrojenin marka ve çevre için önemini vurguladı ve şunları söyledi:

“Hidrojen yakıt hücresi teknolojisi, Toyota’nın 2050 Karbon Nötr hedefine ulaşmada kilit bir rol oynayacak. Bu taahhüdü, 2015 yılında 2050 Çevre Hedeflerini açıkladığımızda ve dünyanın ilk seri üretim yakıt hücreli aracı olan Mirai’yi tanıttığımızda yaptık. Yakıt pili teknolojisi sadece otomotiv endüstrisinde değil; Ayrıca otobüs, kamyon, demiryolu, havacılık ve denizcilik endüstrileri de dahil olmak üzere küresel ulaşım ekosisteminde karbon nötr olma hedefinde hayati bir rol oynayacak. Paris ise Fransa’daki bu önemli organizasyona katılan Toyota için Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının resmi hareketlilik ortağı olması nedeniyle özel bir önem taşıyor. Toyota ayrıca sıfır emisyonlu mobilite çözümlerinin ve ‘Herkes için Hareket Özgürlüğü’ anlayışının altını çizmek için oyunlar sırasında sıfır emisyonlu araçlar ve gelişmiş mobilite ürünleri sağlamaya devam edecek. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Eyfel Kulesi’ni Hidrojen Enerjisiyle Aydınlatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Yeni Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor

Tesla, Yeni Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor: Elon Musk, otomobil üreticisinin (ve belki de yakında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör