Valve, Nintendo Switch Benzeri Bir Oyun PC’si Üzerinde Çalışıyor

blank
Valve, Nintendo Switch Benzeri Bir Oyun PC'si Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Valve, Nintendo Switch Benzeri Bir Oyun PC’si Üzerinde Çalışıyor

Valve, Nintendo Switch Benzeri Bir Oyun PC’si Üzerinde Çalışıyor:Ars Technica’nın projeyle ilgili bazı potansiyel ayrıntılar sunan yeni bir raporuyla Valve’ın Steam kullanıcılarının oyun kitaplıklarının bir bölümünü hareket halindeyken oynamalarına izin verecek taşınabilir bir Switch benzeri cihaz üzerinde çalıştığına dair kanıtlar oluşmaya başlıyor. “Konuya aşina olan” birden fazla kaynaktan alıntı yapan yayın, Valve’in gamepad kontrolleri “bir süredir açık ve kapalı” olan hepsi bir arada bir PC üzerinde çalıştığını söylüyor.

Aya Neo gibi cihazlardan bir sayfa alan cihazın, büyük olasılıkla Linux ile birlikte bir AMD veya Intel çip üzerinde sistem içereceği bildiriliyor. En az bir prototipin Nintendo Switch’ten daha geniş olduğu ve konsol düğmeleri, tetikleyiciler ve oyun çubuklarının olağan çeşitliliğine sahip olduğu söyleniyor. Prototip ayrıca bir dokunmatik ekran ve Steam Kontrolcüsü benzeri bir dokunmatik yüzey içerir.

Switch gibi, cihazda da harici bir ekrana bağlamanıza izin veren bir USB-C bağlantı noktası bulunur. Ars, Valve’in cihazın farklı bileşenlere sahip birden fazla çeşidini piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığını bulamadı. Ayrıca fiyat hakkında söylenecek önemli bir şey yoktu, mevcut küresel çip kıtlığının Valve’in Nintendo Switch maliyetinin 299 $ ‘a yakın bir yerde bir cihaz satmasını imkansız hale getirebileceğini belirtti. Tedarik kısıtlamaları bu zaman çizelgesini etkileyebilecek olsa da Valve’in cihazı yıl sonuna kadar piyasaya sürebileceğini söylüyor.

Bugünkü raporu sağlıklı bir şüphecilik dozuyla alacak olsak da Valve’in yeni bir donanım projesi üzerinde çalıştığını gösteren kanıtlar var. Geçen yılın Eylül ayından bu yana şirket, Steam’e “Neptune” ve “Nepture Optimize Edilmiş Oyunlar” adlı bir şeye atıfta bulunan kod parçacıkları ekledi. Başlangıçta çoğu insan Valve’ın yeni bir kontrolör üzerinde çalıştığını düşünüyordu. Ancak Salı günü şirket, Neptün’ü “SteamPal” e atıfta bulunan snippet’lere bağlayan ek kod ekledi – Ars Technica, yeni cihazın son adının bu olup olmadığını onaylayamadığını söylüyor. Dahası, ayın başında Valve kurucu ortağı Gabe Newell, şirketin konsol oyunlarıyla ilgili paylaşacak bir şeyleri olacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Valve, Nintendo Switch Benzeri Bir Oyun PC’si Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör