Xiaomi, ABD’de Engellenen Şirketler Listesinden Çıkarıldı

blank
Xiaomi, ABD'de Engellenen Şirketler Listesinden Çıkarıldı

İçerik: Xiaomi, ABD’de Engellenen Şirketler Listesinden Çıkarıldı

Xiaomi, ABD’de Engellenen Şirketler Listesinden Çıkarıldı:

Beklendiği gibi ABD, Çinli Xiaomi’yi, Amerikalıların hisselerini satın almasını veya elinde tutmasını engelleyen resmi bir hükümet engelleme listesinden çıkardı. Akıllı telefon üreticisi, Ocak ayında Komünist Çin Askeri Şirketi (CCMC) olarak atanmasına itiraz eden yasal bir şikayette bulunmuştu. Bugün Xiaomi, ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesinin listeden “boşaltma” kararı verdiğini söyledi.

Xiaomi başkanı Lei Jun, Hong Kong borsasına yaptığı başvuruda, “Şirket, açık, şeffaf, halka açık, bağımsız olarak işletilen ve yönetilen bir şirket olduğunu yineliyor” dedi.

Xiaomi’nin listeden çıkarılması, IDC’ye göre dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Çinli teknoloji şirketi için büyük bir zafer.

Trump döneminin son büyük Pekin karşıtı politikalarından biri olan blok liste, Amerikalıların Pentagon’un Çin Halk Kurtuluş Ordusu’na yardım ettiğinden şüphelendiği şirketlere yatırım yapmasını yasakladı. Bugün kutlama yapan tek Çinli şirket Xiaomi değil. CCMC atamasına karşı yasal işlem başlatan büyük bir veri sağlayıcısı olan Luokung Technology de listeden çıkarıldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, ABD’de Engellenen Şirketler Listesinden Çıkarıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör