Android 12, Üçüncü Taraf Uygulamaların Paylaşımını Engelleyecek

blank
Android 12, Üçüncü Taraf Uygulamaların Paylaşımını Engelleyecek

İçerik: Android 12, Üçüncü Taraf Uygulamaların Paylaşımını Engelleyecek

Android 12, Üçüncü Taraf Uygulamaların Paylaşımını Engelleyecek:

Google, bir rapora göre üçüncü taraf uygulamaların yerel Android Paylaşım Sayfasını değiştirmesini kısıtlayarak, kullanıcılarının Android 12’deki uygulamalar genelinde bağlantıları, resimleri ve videoları paylaşma yöntemlerini kolaylaştırıyor. Android Sharesheet, kullanıcıların bir akıllı telefona yüklenen bir dizi uygulama aracılığıyla bilgi (bağlantılar, resimler, videolar, memler) paylaşmasına izin vermek için ekranın altından görüntülenen açılır menüdür. Android Paylaşım Sayfasının kullanıcı arayüzü, uygulamadan uygulamaya farklılık gösterir. Rapor, bunun, Google’ın şimdiye kadar Sharesheet için UI tutarlılığını zorlamamasından kaynaklandığını söylüyor.

Android 11 kullanıcıları, uygulamalar arasında çok farklı paylaşım menüleri elde edebilir. Tüm uygulamalarda aynı paylaşım menüsünü isteyenler, Android Sharesheet kullanıcı arayüzünü tamamen atlamak için Sharedr gibi üçüncü taraf uygulamaları yükleyebilir. Ancak Android 12, uygulamalar arasında tutarlı bir paylaşım menüsüne sahip olacak, bu da XDADevelopers tarafından hazırlanan rapora göre Sharedr gibi üçüncü taraf uygulamaların Android Paylaşım Sayfası Kullanıcı Arayüzü’nün yerini almasına izin verilmeyeceği anlamına geliyor. Rapor, Android 12’deki sistemin Sharedr ve Android Sharesheet arasında seçim yapma istemini göstermediğini ve varsayılan olarak Android Sharesheet’i açtığını, bu da Google’ın Android 12’deki üçüncü taraf uygulamalarının varsayılan Sharesheet’i değiştirmesine izin vermediğini gösteriyor.

Google I / O yıllık geliştiriciler konferansında şirket, Android 12 ile birlikte piyasaya sürülecek bir dizi değişikliği duyurdu. Yaklaşan işletim sistemi sürümü, özel bir renk paleti ile kişiselleştirilebilen ve yeni bir arayüze sahip olacak önemli bir kullanıcı arayüzü yenilemesi getirecek çok daha fazla esneklikle yeniden boyutlandırılabilen widget’lar. Arayüz ayrıca akıcı hareket ve yeni animasyonlar içerecek. Bu değişiklikler, mevcut Materyal Tasarımına bir yükseltme olan yeni bir tasarım dili olan Material You’ya dayanmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 12, Üçüncü Taraf Uygulamaların Paylaşımını Engelleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör