Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Hakkı Sona Eriyor

blank
Google Fotoğraflar'ın Ücretsiz Depolama Hakkı Sona Eriyor

İçerik: Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Hakkı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Hakkı Sona Eriyor:

Beğenin ya da beğenmeyin, o an neredeyse geldi: Google Fotoğraflar, 1 Haziran’da ücretsiz sınırsız depolamasını sonlandırıyor. O andan itibaren, yüklediğiniz tüm fotoğraflar (sıkıştırılmış “depolama tasarrufu” resimleri dahil), bir Pixel telefondan gelmediği sürece Google Drive depolama sınırınıza dahil edilir. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, 100 GB Drive alanı için ayda 2 ABD dolarından başlayan ve ayda 10 ABD doları karşılığında 2 TB’a ölçeklenen Google One planları için ödeme yapmanız gerekir.

1 Haziran’dan önce yüklediğiniz fotoğraflar sınıra dahil edilmeyecektir, bu nedenle mümkünse son bir yedekleme yapmak isteyeceksiniz. Google ayrıca, genellikle kaldırabileceğiniz bulanık anlık görüntüleri, ekran görüntülerini ve diğer öğeleri bulan bir araç aracılığıyla istenmeyen fotoğrafları silmeyi de kolaylaştırdı.

Google, geçen Kasım ayındaki hareketi depolama talebine “ayak uydurmak” için gerekli bir adım olarak açıkladı. Fotoğraf kullanıcılarının yüzde 80’inin üç yıl daha sınıra ulaşmasını beklemiyordu, ancak bu daha çok boş Drive alanı zaten başka içerikle yüklenmiş olan kişiler için bir sorun.

Resim kitaplığınız için bir yedek olarak Google Fotoğraflar’a güveniyorsanız, tamamen çıkmazsınız. Ücretsiz bir hizmete ihtiyacınız varsa, mütevazı bir koleksiyonunuz varsa Dropbox veya Flickr gibi hizmetler için ücretsiz katmanları kullanabilirsiniz. Ayrıca, kullandığınız başka bir ücretli hizmetin kendi başına bulut depolama alanı sunma ihtimali de var. Amazon Prime aboneliği ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama alanı (artı 5 GB video) sağlarken, Microsoft 365 üyeliği kişi başına 1 TB OneDrive alanı sunar. Apple’ın iCloud’u, bir iOS veya Mac kullanıcısıysanız da yardımcı olabilir, ancak bu tam depolamadan daha fazla bir senkronizasyon hizmetidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Hakkı Sona Eriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör