Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Değiştirdiği Bildirildi

blank
Google'ın Android Gizlilik Ayarlarını Değiştirdiği Bildirildi

İçerik: Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Değiştirdiği Bildirildi

Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Değiştirdiği Bildirildi:

Google’ın Android gizliliğine yaklaşımı, Arizona’nın telefon takibi konusundaki antitröst davasından gelen açıklamaların ardından ateş altında. Insider’ın bildirdiği gibi, davayla ilgili yeni düzenleme yapılmamış belgeler, Google’ın Android gizlilik ayarlarını bulmayı zorlaştırdığını gösteriyor. Google, gizlilik özelliklerini ortaya çıkaran işletim sistemi sürümlerini test ettiğinde, şirketin bu özelliklerin daha fazla kullanıldığını bir “sorun” olarak gördüğü ve bunları menü sisteminin daha derinlerine yerleştirmeyi amaçladığı bildirildi.

Arizona’nın avukatlarına göre, teknoloji devi ayrıca LG gibi telefon markalarını popüler oldukları için konum ayarlarını gömmeleri için “başarıyla baskıladı”. Google personeli ayrıca, şirketin ev ve iş konumlarınızı belirlemesini engellemenin zor olduğunu kabul etti ve üçüncü taraf uygulamalarına konumunuzu Google’a vermeden vermenin “hiçbir yolu” olmadığından şikayet etti.

Google’dan yorum yapmasını istedik. Geçmişte, Arizona avukatlarının hizmetlerini “yanlış karakterize ettiğini” ve “sağlam” konum gizlilik kontrolleri sunduğunu söyledi.

Google, son zamanlarda gizliliği iyileştiriyor. Android 12, Gizlilik Panosuna ve diğer kontrollere ek olarak “yaklaşık” bir konum seçeneğine sahip olacak. Ancak iddialar tutarsa, firmanın önünde zorlu bir mahkeme savaşı olabilir – Google’ın Android kullanıcılarının tercihlerine rağmen veri toplamaya kararlı olduğunu öne sürüyorlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Android Gizlilik Ayarlarını Değiştirdiği Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör