LG’nin Akıllı Telefon Üretimini Durdurduğu Açıkladı

blank
LG'nin Akıllı Telefon Üretimini Durdurduğu Açıkladı

İçerik: LG’nin Akıllı Telefon Üretimini Durdurduğu Açıkladı

LG’nin Akıllı Telefon Üretimini Durdurduğu Açıkladı:

LG, mobil işini kapatma yolunda önemli bir adım attı. Asia Business Daily’ye göre, son LG telefonları üretim hattından çıktı ve şirket Pazartesi gününden sonra artık telefon üretmeyecek. Engadget, onay için LG ile iletişime geçti.

Şirket, Nisan ayı başlarında telefon işini durdurma planlarını açıkladı, ancak telekom şirketleriyle sözleşmeleri yerine getirmek için birkaç ay daha cep telefonları yapmaya devam etti. Asia Business Daily, LG’nin akıllı telefonlarının çoğunu ürettiği Vietnam’daki bir fabrikanın bir ev aletleri üretim tesisine dönüştürüleceğini bildirdi.

Bölümde yıllarca para kaybettikten sonra LG, başarısız mobil işini Temmuz ayı sonuna kadar sonlandıracağını, ancak bu tarihten sonra hala bazı cihazları satabileceğini söyledi. Bir LG telefonu satın alan kişiler, üç yıla kadar Android işletim sistemi güncellemesi almaya devam edecek. Şirket ayrıca üretim tarihinden itibaren dört yıl satış sonrası hizmet sunacak. Bu arada şirketin, Ocak ayında CES’te sergilediği, piyasaya sürülmemiş Velvet 2 Pro ve LG Rollable’ın sınırlı bir tedarikini yalnızca Güney Kore’deki çalışanlarına sattığı bildirildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG’nin Akıllı Telefon Üretimini Durdurduğu Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor. Apple artık artan sayıda Intel Mac kullanıcısını kesmeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör