Rusya, İnsanlı Ay Projesinde Çin Roketini Kullanacak

blank
Rusya, İnsanlı Ay Projesinde Çin Roketini Kullanacak

İçerik: Rusya, İnsanlı Ay Projesinde Çin Roketini Kullanacak

Rusya, İnsanlı Ay Projesinde Çin Roketini Kullanacak:

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) direktörü Alexander Bloshenko, gelecekteki Ay görevlerinin bir parçası olarak kendi insanlı uzay aracını fırlatmak için Çin’in süper ağır taşıyıcı roketini kullanmayı planladıklarını duyurdu.

Alexander Bloshenko, Çin ve Rusya’nın süper ağır taşıyıcı roket ve insanlı uzay aracının entegrasyonu için sözlü bir anlaşmaya vardığını belirtti.

Interfax’ta yer alan habere göre Alexander Bloshenko, Roscosmos ile Çin Ulusal Uzay Dairesi’nin (CNSA) sözlü bir anlaşma yaptığını duyurdu ancak anlaşmanın ne zaman imzalanacağını belirtmedi. Sputnik’te yer alan habere göre Alexander Bloshenko, raporunda Yenisei adlı süper ağır taşıyıcı roket ve Ay görevleri için hazırlanan Oryol adlı uzay aracı ile Çin’in yeni nesil ağır taşıyıcı roketi Long Walk-9 ve yeni nesil uzay aracından bahsetti. insanlı taşıyıcı roket. Yenisey süper ağır taşıyıcı roketi ve Oryol insanlı uzay aracının ilk olarak 2028’de fırlatılması planlanıyor. Eski Sovyetler Birliği, uzaya astronot gönderen ilk ülkeydi. Ancak Ay’a insan gönderme konusunda bir gelişme olmadı. Rusya, 2030’dan önce Ay’a bir grup göndermeyi planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rusya, İnsanlı Ay Projesinde Çin Roketini Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi

Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi: Virgin Galactic, ücretli uzay uçuşları için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör