Yeni Opel Vivaro-e 3 Dakikada Şarj Olabiliyor

blank
Yeni Opel Vivaro-e 3 Dakikada Şarj Edebiliyor

İçerik: Yeni Opel Vivaro-e 3 Dakikada Şarj Olabiliyor

Yeni Opel Vivaro-e 3 Dakikada Şarj Olabiliyor

Opel, şarj edilebilir yakıt hücresi teknolojisine sahip yeni nesil hafif ticari araç modeli Vivaro-e HYDROGEN’i tanıttı. Vivaro-e HYDROGEN sıfır emisyonlu taşıma sağlarken aynı zamanda çok kısa şarj süresiyle de dikkat çekiyor. Tıpkı dizel ve pilli elektrikli versiyonları gibi 6,1 metreküp’e kadar taşıma kapasitesi sunan Opel Vivaro-e HYDROGEN 3 dakikada şarj edilebiliyor. Bu süre, geleneksel dizel veya benzinli bir araba ile aynı dolum süresine karşılık gelir. Opel Vivaro-e HYDROGEN’in menzili 400 kilometrenin üzerindedir. Vivaro-e HYDROGEN için 4,95 metre ve 5,30 metre olmak üzere iki farklı gövde uzunluğu seçeneği sunacak olan Opel, sonbaharda ilk araçları yollara çıkarmayı hedefliyor.

Alman otomotiv üreticisi Opel, yeni nesil hafif ticari araç modeli Vivaro-e HYDROGEN’i tanıttı. Şarj edilebilir yakıt hücresi teknolojisine sahip olan Opel Vivaro-e HYDROGEN sıfır emisyonlu taşıma sağlarken aynı zamanda çok kısa sürede şarjı ile de dikkat çekiyor. Vivaro-e HYDROGEN, özellikleri ile hitap ettiği segmentin beklentilerinden ödün vermezken, Opel’in sıfır emisyonlu araç vizyonu hakkında önemli mesajlar taşıyor.

“Sıfır emisyon, uzun menzil ve hızlı şarj sunan başka bir güç aktarma organı yok”
Opel CEO’su Michael Lohscheller, “Hidrojen, fosil yakıtsız bir gelecekte entegre ve verimli bir enerji sisteminin kilit unsuru olabilir,” dedi, “Hidrojen yakıt hücreli araç teknolojilerinde 20 yıldan fazla deneyime sahibiz. Dünyada sıfır emisyon, uzun sürüş mesafesi ve sadece üç dakikada şarj olma ayrıcalığını birleştiren başka bir güç aktarma organı yok denecek kadar az.”

Şarj edilebilir yakıt hücresi konseptinin avantajları
Yeni yakıt hücreli elektrikli araç (FCEV) konsepti, iki sürgülü yan kapıya sahip akülü elektrikli Opel Vivaro-e’ye dayanmaktadır. Vivaro-e HYDROGEN’de bulunan şarj edilebilir yakıt hücresi sistemi, yakıt hücresi sisteminin aracın kaputunun altındaki mevcut aktarma organları sistemi ile entegrasyonunu sağlar. Vivaro-e BEV’nin pilini üç adet 700 bar hidrojen tankı ile değiştirerek; Karbon fiber silindirler sadece üç dakikada doldurulur ve 400 km’nin üzerinde bir menzile sahiptir (WLTP). Akıllıca uygulanan bu sistem sayesinde, yakıt hücreli elektrikli hafif ticari araç versiyonu, akülü elektrikli versiyonla aynı kullanım özelliklerini sunuyor. Her iki versiyon da 5,3 ila 6,1 metreküplük aynı kargo hacmini ve gövdede herhangi bir değişiklik olmaksızın 1.100 kilograma kadar yükleme kapasitesini koruyor.

4 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Opel Vivaro-e 3 Dakikada Şarj Olabiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör