AMD ve Samsung, Exynos Mobil Yongaları İçin İşbirliği Yapıyor

blank
AMD ve Samsung, Exynos Mobil Yongaları İçin İşbirliği Yapıyor

İçerik: AMD ve Samsung, Exynos Mobil Yongaları İçin İşbirliği Yapıyor

AMD ve Samsung, Exynos Mobil Yongaları İçin İşbirliği Yapıyor:

Samsung ve AMD, 2019’dan beri bir GPU üzerinde birlikte çalışıyor ve bugün ortaklıkla ilgili başka bir büyük güncelleme alıyoruz. AMD, Computex açılış konuşmasının bir parçası olarak, Exynos çip üzerinde mobil sistemin, amiral gemisi mobil cihazlara önemli bir yükseltme sağlaması gereken RDNA 2 grafik teknolojisine sahip olacağını açıkladı. Ayrıntılar şu anda az, ancak yeni nesil mobil GPU’nun ışın izleme ve değişken oranlı gölgelemeyi destekleyeceğini biliyoruz.

AMD, çip ve kullanılacağı ürünler hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı Samsung’a bırakıyor. AMD CEO’su Lisa Su sahnede “RDNA 2’yi bulacağınız bir sonraki yer yüksek performanslı cep telefonu pazarı olacak” dedi. Computex Taipei’de. “AMD, mobil pazarda grafik inovasyonunu hızlandırmak için birkaç yıldır endüstri lideri Samsung ile ortaklık kurdu ve Samsung’un ışın izleme ve değişken oranlı gölgeleme özelliklerine sahip bir sonraki amiral gemisi mobil SoC’sine özel grafik IP’sini getireceğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Samsung’un bu yıl içinde daha fazla ayrıntı sunmasını gerçekten sabırsızlıkla bekliyoruz.”

blank

Koreli şirketin en son amiral gemisi Exynos 2100 yongası, Galaxy S21 telefonlarında zaten mevcut. Ocak ayında tanıtılan işlemci, Samsung’un önceki model olan Exynos 990’dan yüzde 40 daha iyi grafik performansı sağlayabileceğini söylediği ARM tasarımlı Mali-G78’e sahip. Yönetim, daha önce AMD ile geliştirdiği mobil GPU’nun, işlemcinin halefi olabileceğini ima etmişti. Exynos 2100. Bu, muhtemelen Galaxy S21 takibinde 2022’de ilk kez çıkacağını gösteriyor.

AMD ayrıca Computex açılış konuşmasını bir dizi yeni ürün ve ortak çalışmayı vurgulamak için kullandı. Duyurular, Tesla’nın araç içi bilgi-eğlence sistemleri için grafik donanımı ve Ryzen 5000 yongalarının çıkış tarihleri ​​hakkında ayrıntıları içeriyordu.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: AMD ve Samsung, Exynos Mobil Yongaları İçin İşbirliği Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör