Firefox Yeni Tasarımı Birçok Yeni Özellik İçeriyor

blank
Firefox Yeni Tasarımı Birçok Yeni Özellik İçeriyor

İçerik: Firefox Yeni Tasarımı Birçok Yeni Özellik İçeriyor

Firefox Yeni Tasarımı Birçok Yeni Özellik İçeriyor:Web tarayıcıları genellikle önemli bir tasarım revizyonu almazlar, bu yüzden nelerin değiştiğini görmek için ayrıntıları incelemeye değer. Firefox’un en son yeniden tasarımı ile Mozilla, “dikkat dağıtıcıları, ekstra tıklamaları ve boşa harcanan zamanı” azaltmaya takıntılı hale geldiğini söylüyor. Bu amaçla, yeniden tasarım hakkında farkedeceğiniz bir şey, bildirimlerin daha az yer kaplamasıdır. Ayrıca daha az uyarı ve mesaj göreceksiniz ve göründüklerinde Mozilla, daha az rahatsız edici hale getirmek için “temiz ve net” bir tasarıma ve dile sahip olacaklarını söylüyor.

Yeniden tasarımın bir parçası olarak, sekmeler de bir facelift aldı. Artık kavisli bir tasarıma sahipler ve menü çubuğunun üzerinde yüzüyor gibi görünüyorlar. Kısmen, Mozilla, kullanıcılara sekmeleri almalarını ve uygun gördükleri şekilde yeniden düzenlemelerini hatırlatmak için bu yola gitti. Şu anda aktif olan her ne ise, muadillerinden biraz daha parlak olacaktır. Şirket, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya odaklandıktan sonra, gürültülü sekmelerin sesini kapatmayı ve açmayı da kolaylaştırdı. Sesli olup olmadığını değiştirmek için birine tıklayın veya dokunun.

Mozilla ayrıca araç çubuğunu ve üç çubuk menüsünü de basitleştirdi. Şirket, dağınıklığı azaltmak ve insanların en sık kullandıkları eylemleri en kolay erişebilecekleri bir yere koymak için ekstra menüleri birleştirdiğini söylüyor. Araç çubuğunun yeniden tasarımının bir parçası olarak, URL çubuğunun içinde bulunan kalkan simgesi, Firefox’un gelişmiş gizlilik korumalarının arka planda çalıştığını göstermek için parlayacaktır. Bu notta Mozilla, Firefox’un gizlilik modunu da değiştirdi. Aracı kullanırken tarayıcının Toplam Çerez Koruması özelliği artık varsayılan olarak açıktır. Bu, Firefox’un ziyaret ettiğiniz web sitelerinin bu bilgileri paylaşamaması için tüm çerezleri ayrı ayrı depolayacağı anlamına gelir.

iOS’ta Mozilla, tarayıcının bazı temel özelliklerini kullanmak için atılan adımların sayısını azaltmaya özellikle dikkat etti. Mozilla’nın da belirttiği gibi, tarayıcınız internete açılan pencerenizdir. Özel olarak bakmak için orada olmayabilirsiniz, ancak web’de gezinme deneyimini daha iyi veya daha kötü hale getirebilir ve Microsoft ve Google, tekliflerini geliştirmek için sürekli çalışıyor. Firefox’un en son sürümünü masaüstü, Android ve iOS’a indirebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Firefox Yeni Tasarımı Birçok Yeni Özellik İçeriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör