LG, Mobil Ödeme Hizmeti Özellini de Kapatıyor

blank
LG, Mobil Ödeme Hizmeti Özellini de Kapatıyor

İçerik: LG, Mobil Ödeme Hizmeti Özellini de Kapatıyor

LG, Mobil Ödeme Hizmeti Özellini de Kapatıyor:

LG, akıllı telefon işinde perde aradıktan sonra ABD’deki temassız mobil ödeme hizmetini kusurlu bir hareketle kapatıyor. Droid Life tarafından tespit edilen bir mesajda, Koreli elektronik devi, 1 Kasım’da sona erme tarihinden önce müşterileri LG Pay dijital cüzdanını “2021’in geri kalanında” kullanımdan kaldırdığı konusunda uyardı.

Kore’deki lansmanından iki yıldan fazla bir süre sonra ABD’ye gelen hizmeti kapatma kararı pek şaşırtıcı değil. Nisan ayında mobil bölümünü kapatan LG, Mayıs sonunda akıllı telefon üretim hattını durdurarak piyasadan çekilmek için çok az zaman kaybetti. Şirketin ödeme hizmeti, V50 5G, V40, G7 ve V35’e sunulmadan önce G8 Thinq’te hayata başladı ve gelecekteki tüm LG amiral gemilerinin bir parçası olması planlandı. Ancak hizmet, Android’de Google Pay ve Samsung Pay ve iOS’ta Apple Pay gibi baskın rakiplerle çevrili göz korkutucu bir gelecekle karşı karşıya kaldı. Şimdi, iyilik için veda ediyor.

Şirket aldığı karar ile ilgili şu açıklamayı yaptı “

ABD’deki LG Pay Cüzdan hizmetinin 2021’in geri kalanında aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacağını ve 1 Kasım 2021’de sonlandırılacağını üzülerek bildiririz.

Önümüzdeki aylarda sona ererken, şunları yapacağımızı fark edebilirsiniz: LG Pay’e yeni kayıtları kabul etmeyi durduracağız; mevcut hesaplara yeni kart eklenmesine izin vermeyi durdurun (Kredi/Banka/Ön Ödemeli Kart, Hediye Kartı, Sadakat Kartı); ve artık yeni hediye kartlarının satın alınmasına izin vermiyor. Ancak, LG Pay hizmeti tamamen devre dışı bırakılana kadar mevcut sağlanan kartlarınızı kullanabileceksiniz.

Bu arada, LG şunları önerir:

(a) kalan bakiyesi olan bir LG Pay Perks Kartınız varsa, kalan paranızı LG Pay Hizmetinin Feshinden önce kullanırsınız; ve

(b) LG Pay cüzdanınızda, kart numarasını ve PIN’i LG Pay’in dışına kaydederek ileride kullanmak üzere yedeklemek için herhangi bir hediye kartınız varsa.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG, Mobil Ödeme Hizmeti Özellini de Kapatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör