Nintendo Eski Fabrikalarından Birini Müzeye Dönüştürüyor

blank
Nintendo Eski Fabrikalarından Birini Müzeye Dönüştürüyor

İçerik: Nintendo Eski Fabrikalarından Birini Müzeye Dönüştürüyor

Nintendo Eski Fabrikalarından Birini Müzeye Dönüştürüyor:

Yaklaşık üç yıl içinde, Japonya’da Nintendo’nun her şeyi kutlayan bir müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Oyun devi, eski bir fabrikayı, şirketin tarihi boyunca piyasaya sürdüğü konsolları ve diğer ürünleri sergileyen bir galeriye dönüştürdüğünü açıkladı. Deneyimlere ve sergilere de ev sahipliği yapacak gerçek bir turistik cazibe merkezi olacak.

Görünüşe göre Nintendo, “ürün geliştirme tarihini ve felsefesini halkla” paylaşmak için bir müze inşa etme olasılığını tartışıyor. Şirket, Uji şehrinin yakındaki Oguro İstasyonu alanını yeniden geliştirme planını göz önünde bulundurarak sonunda Uji Ogura Fabrikasını ve çevresindeki araziyi bu amacı yerine getirmek için yenilemeye karar verdi. Uji, pandemiden önce tipik olarak turistlerle dolup taşan Kyoto’nun hemen dışındaki bir şehirdir. Trenle kolayca erişilebilir, bu nedenle hayranlar önümüzdeki yıllarda tekrar seyahat ederken müzeye akın edebilir.

Nintendo, 1969’da Uji Ogura Fabrikasını kurdu ve sahada oyun kartları ve Hanafuda kartları üretti ve bu fabrika aynı zamanda ürün onarımları için müşteri hizmetleri merkezi olarak da hizmet verdi. Kasım 2016’da Nintendo, bu operasyonları şehirdeki daha yeni fabrikasına taşıdı. “Nintendo Galerisi” şu anda adlandırıldığı gibi henüz bir açılış tarihine sahip değil, ancak Mart 2024’e kadar tamamlanması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nintendo Eski Fabrikalarından Birini Müzeye Dönüştürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör