Google, Chrome’a Gelişmiş Güvenlik Koruması Getiriyor

blank
Google, Chrome'a Gelişmiş Güvenlik Koruması Getiriyor

İçerik: Google, Chrome’a Gelişmiş Güvenlik Koruması Getiriyor

Google, Chrome’a Gelişmiş Güvenlik Koruması Getiriyor:

İletişim kutusunu görürseniz, bu, yüklemek üzere olduğunuz uzantının güvenli olmadığı anlamına gelmez, ancak her ihtimale karşı dikkatli olmaya değer.

Ayrıca, Gelişmiş Güvenli Tarama, kötü amaçlı indirmelere karşı daha fazla korumaya sahip olacaktır. Bir dosyayı indirdiğinizde Chrome, şüpheli olup olmadığını belirlemek için önce Google Güvenli Tarama analizini kullanır. Güvenli Tarama, bir dosyanın riskli olduğunu ancak açıkça güvensiz olmadığını düşünüyorsa, Gelişmiş Güvenli Tarama’yı etkinleştirdiyseniz bir uyarı görürsünüz. Daha ayrıntılı bir analiz için dosyayı taramak isteyip istemediğinizi soracaktır.

blank

Google, şirketin ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için 2020’de kullanıma sunduğu Chrome’un Gelişmiş Güvenli Tarama modundaki korumaları güçlendiriyor. Uzantılar ve indirmeler merkezli yeni özellikler ekleyecektir.

Gelişmiş Güvenli Tarama açıksa ve Chrome Web Mağazası’ndan güvenilenler listesinin parçası olmayan bir uzantı yüklemek üzereyseniz, sizi bu konuda bilgilendiren bir açılır pencere görürsünüz. Şu anda, uzantıların yaklaşık yüzde 75’i güvenilir olarak kabul ediliyor. Uzantılarının bu şekilde atanması için geliştiricilerin Chrome Web Mağazası Geliştirici Programı Politikalarına uyması gerekir. Yeni geliştiricilerin güvenilir olarak kabul edilmeleri için en az birkaç ay kurallara bağlı kalmaları gerekir.

blank

Chrome daha sonra dosyayı yükleyebilir ve tarandıktan sonra Güvenli Tarama bunun güvenli olmadığına inanırsa başka bir uyarı görürsünüz. Yine de uyarıyı atlayıp dosyayı açabileceksiniz, ancak riski size ait olacak. Güvenli Tarama’ya yüklenen tüm dosyalar, tarandıktan hemen sonra silinir.

Google, tarayıcının mevcut kararlı yapısı olan Chrome 91 ile başlayarak bu özellikleri kullanıma sunacağını söylüyor. Bu nedenle, yakında Gelişmiş Güvenli Tarama’ya ulaşmalıdırlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Chrome’a Gelişmiş Güvenlik Koruması Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör