Huawei, HarmonyOS’yi Kullanıma Sunmaya Başladı

blank
Huawei, HarmonyOS'yi Kullanıma Sunmaya Başladı

İçerik: Huawei, HarmonyOS’yi Kullanıma Sunmaya Başladı

Huawei, HarmonyOS’yi Kullanıma Sunmaya Başladı:

Huawei, Android’den uzaklaşmaya hazır. Bugünden itibaren şirket, mevcut akıllı telefonlar ve tabletlerde kendi işletim sistemi HarmonyOS 2’yi kullanıma sunuyor. Güncellemeyi ilk alan cihazlar arasında Mate 40, P40, Mate 30 ve MatePad Pro cihazları yer alıyor.

2021’in üçüncü çeyreğinde HarmonyOS, nova 6, nova 7, nova 8, Mate 20 ve MatePad ürünlerine inecek. Yıl sonuna kadar işletim sistemi V ve S serisi akıllı ekranlara, Mate 20 X telefonlara ve M6 tabletlere inecek.

Huawei daha sonra 2022’nin ilk yarısında Mate 9, Mate 10, P20, P10 ve nova 5 telefonlarını HarmonyOS ile güncelleyecek. Daha erken erişim istiyorsanız, Huawei uygulaması üzerinden veya imkanınız varsa şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. şirketin deneyim mağazalarından birini ziyaret edin. Genel olarak, Huawei yaklaşık 100 mevcut ürünü Android’den HarmonyOS’a kaydıracak.

Şirket, 2019 yılında HarmonyOS’u duyurdu ve ilk olarak Honor Vision TV’ye getirdi. Başlangıçta akıllı telefonlar için tasarlanmamıştı, ancak Huawei geçen yıl işletim sistemini telefonlarına getireceğini söyledi.

Hareket, şirketle ilgili ABD yaptırımlarını takip ediyor ve Google, Huawei’yi Android güncellemelerinden kilitleyerek açık kaynaklı bir sürüme geçmeye zorluyor. Huawei’ye karşı bir varlık listesi yasağı, şirketin Google uygulamalarını ve hizmetlerini yeni telefonlara getirmesini de engelledi.

Huawei, HarmonyOS 2’nin yükseltilmiş bağlantı sunduğunu söylüyor. Cihazları eşleştirmek için bir sürükle-bırak arayüzü içerir ve bu, görünüşte bir tablet ile bir Windows PC arasında dosyaları taşımayı kolaylaştırır. Telefonunuzda bir film izlerken, videoyu TV’ye ve sesi FreeBuds 4 gibi kulakiçi kulaklıklara göndermek çocuk oyuncağı gibi görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei, HarmonyOS’yi Kullanıma Sunmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör