Toyota’nın Elektrikli SUV’si Yakında Piyasaya Çıkıyor

blank
Toyota'nın Elektrikli SUV'si Yakında Piyasaya Çıkıyor

İçerik: Toyota’nın Elektrikli SUV’si Yakında Piyasaya Çıkıyor

Toyota’nın Elektrikli SUV’si Yakında Piyasaya Çıkıyor:

Toyota’nın bZ4X BEV konseptli SUV’si, bu yılın başlarında Auto Shanghai’da tanıtıldığında dikkatleri üzerine çekmeye başladı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne yolculuğu şimdiden başladı. Otomobil üreticisi dün konsept aracın resmi olarak Plano, Teksas genel merkezine indiğini ve açısal crossover’ı önümüzdeki yıl ABD’de satmaya başlamayı planladığını doğruladı. (İşte, geldiğinde daha az dil twister-y adını alacağını umuyoruz.)

Toyota Pazarlama Başkan Yardımcısı Lisa Materazzo bir basın açıklamasında, “Kabaca bir RAV4 boyutunda, diğer BEV’lerden ayrılacak çok yönlülüğü ile pazarın tatlı noktasında iyi bir konuma sahip olacak” dedi.

Toyota’nın her yıl yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde rutin olarak 400.000 adet RAV4 sattığını düşündüğünüzde, otomobil üreticisinin bZ4X BEV’nin buralarda başarılı olmasını beklemesi belki de şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, burada bZ4X’e daha geniş, serbest akış hissi veren tasarımda bazı önemli farklılıklar var – örneğin gösterge paneli çoğu araçta olduğundan direksiyon simidinden daha uzağa yerleştirildi ve bu daha büyük bir yere oturuyor. normalden daha fazla bilgi-eğlence ekranı ve kontrol paneli. Görünüm, örneğin bir Tesla’da bulacağınız kadar minimal değil, ancak hepsi 2021 RAV4’ün içinden biraz daha şık.

Bu temiz, açık kabin, Subaru ile ortaklaşa geliştirilen şirketin yeni e-TNGA platformunun üzerinde oturuyor – Toyota’nın EV’lerdeki uzmanlığına katkıda bulunduğu ve Subaru’nun önemli 4WD bilgi birikimini uyguladığı bildirildi. (Subaru’nun aynı çerçeveye dayalı Solterra adlı kendi elektrikli SUV’sini piyasaya sürmeyi planlaması kimseyi şaşırtmaz.)

Toyota’nın 2019’da belirttiği gibi, e-TNGA platformu modüler olacak şekilde tasarlandı: ön ve arka motorların yerleşimi, akünün genişliği ve sürücünün ön tekerleklere göre konumu sabittir, ancak “dingil mesafesi, takılı pillerin sayısı, çıkıntılar ve diğer elemanlar değiştirilebilir.” Ne yazık ki Toyota, ilk e-TNGA EV’sinin ne kadar hızlı hareket edebileceği hakkında kamuoyuna fazla bir şey söylemedi, bu yüzden otomobil üreticisi biraz daha konuşkan hale gelene kadar beklememiz gerekecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota’nın Elektrikli SUV’si Yakında Piyasaya Çıkıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör