Twitter Blue Abonelikleri İlk Olarak Avustralya’da Başlatıldı

blank
Twitter Blue Abonelikleri İlk Olarak Avustralya'da Başlatıldı

İçerik: Twitter Blue Abonelikleri İlk Olarak Avustralya’da Başlatıldı

Twitter Blue Abonelikleri İlk Olarak Avustralya’da Başlatıldı:

Twitter sonunda uygulamasında aylık abonelikler sunma planlarını onayladı. Şirket, kullanıcılara ayda birkaç dolar karşılığında “özel” özelliklere erişim sağlayan şirketin yeni “Twitter Blue” hizmetinin Kanada ve Avustralya’da başlatıldığını duyurdu.

Şimdilik Twitter Blue, yer imlerini düzenlemek için klasörler ve uzun ileti dizilerini görüntülemeyi kolaylaştırmak için bir “okuyucu modu” dahil olmak üzere yalnızca birkaç ek özellik ekliyor. Ayrıca bir “tweet’i geri al” özelliği de var; bu, muhtemelen Twitter’ın bir düzenleme düğmesine en yakın geleceği. Ücretli Twitter istemcisi Brizzly’deki bir özelliğe benzer şekilde, Twitter’ın “tweet’i geri al” özelliği, kullanıcıların 30 saniyeye kadar bir gecikme ayarlamasına olanak tanır, böylece yazım hataları veya hatalar tweet yayınlanmadan önce düzeltilebilir.

Twitter Blue ayrıca uygulamaya birkaç ekstra özelleştirme seçeneği ekler (şimdilik Twitter Blue özellikleri yalnızca mobildir), örneğin özel bir uygulama simgesi ve renk temaları ayarlama yeteneği. Abonelikler, Kanada’da ayda 3,49 ABD doları ve Avustralya’da ayda 4,49 ABD dolarıdır. Şirket, Twitter Blue’nun ABD’de veya diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda yorum yapmayı reddetti, ancak yeni abonelik, geçen hafta şirketin iOS uygulamasına ayda 2,99 ABD doları tutarında uygulama içi satın alma olarak sessizce eklendi.

Bir blog gönderisinde şirket, bunun Twitter Blue’nun yalnızca “ilk yinelemesi” olduğunu söylüyor, bu nedenle zaman içinde daha fazla özelliğin eklenmesini beklemek adil olur. Ayrı olarak, Twitter yöneticileri, kullanıcıların ödeme duvarlı içeriği görüntülemesini kolaylaştırmaktan bahsetti ve şirket kısa süre önce abonelerin reklamsız haber makalelerini görüntülemesine olanak tanıyan bir girişim satın aldı.

Şimdilik, Twitter, ortalama bir Twitter kullanıcısının satın almasını beklediği bir şey yerine, ileri düzey kullanıcılara hitap etmeyi amaçlayan bir dizi premium özellik olarak faturalandırıyor. Şirket ayrıca Twitter’ın her zaman ücretsiz bir sürümünün olacağını vurguladı. Ancak şirket diğer ücretli özellikleri denerken aboneliklere geçiş geliyor. Şirket, bazı kullanıcıların Clubhouse rakibi Spaces’teki konuşmalara bilet satmasına izin verecek. Ayrıca uygulama içi bahşiş ekledi ve ücretli “süper takipler” üzerinde çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Blue Abonelikleri İlk Olarak Avustralya’da Başlatıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör