Twitter Uygulamalar İçin Özel Bir Yenilik Getirecek

blank
Twitter Uygulamalar İçin Özel Bir Yenilik Getirecek

İçerik: Twitter Uygulamalar İçin Özel Bir Yenilik Getirecek

Twitter Uygulamalar İçin Özel Bir Yenilik Getirecek:

Twitter’ın Spaces taahhüdü hakkında herhangi bir şüphe olması durumunda şirket, Clubhouse benzeri ses özelliğine uygulamanın kendi bölümünü veriyor.

Twitter, iOS uygulamasının, “keşfet” bölümü ile bildirimler sekmesi arasına bu özellik için özel bir bölüm ekleyen yeni bir sürümünü test ediyor. Şirket, CFO Ned Segal’in Mayıs ayında özelliğin önceki bir sürümünü önizlemesiyle bir süredir değişiklikle dalga geçiyor. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong da yakın zamanda yeni sekmeyi keşfetti.

Şimdi, Twitter bunu resmileştiriyor, en azından bazıları için. TechCrunch’a göre, yeni sekme yalnızca Spaces’ın ilk beta test kullanıcıları arasında yer alan “yaklaşık 500” kişi tarafından kullanılabilir. Şimdilik, sekmenin amacı, zaten takip ettiğiniz kişilerin yer aldığı Alanları bulmayı kolaylaştırmak gibi görünüyor. Bir Twitter sözcüsü, özelliğin mevcut sürümünün, her bir kartta tanıdığınız toplantı sahipleri ve katılımcıların adları gibi daha fazla ayrıntı içerdiğini söyledi. Kullanıcılar ayrıca, özellik reklamı hakkında geri bildirimde bulunabilir, yaklaşan Alanlar için hatırlatıcılar görebilir.

Ancak bir gün kullanıcıların yeni konuşmalar keşfetmesine yardımcı olabileceğini hayal etmek zor değil – Segal’in gösterdiği sürümde “ağınızın dışında” bir bölüm vardı. Bu. özelliği, şu anda takip ettiğiniz hiç kimse katılmasa bile oda önerilerini gösteren Clubhouse’a biraz daha benzer hale getirecektir.

Yeni bölüm aynı zamanda bazı karışıklıkları da ortadan kaldırabilir çünkü şu anda Spaces’ı bulmak için ana yer Fleets’in yanında uygulamanın en üstünde yer alıyor. Ancak Twitter, Filolar ve Uzaylar arasında ayrım yapmak için görsel ipuçları kullansa da, uygulamada gezinmesi zor olabilen (ve kaydırması kolay) sıkışık bir alandır.

Değişiklik ayrıca Spaces’ın Twitter için ne kadar önemli olduğunu da vurguluyor. Şirket, geçen yıl boyunca sürekli olarak yeni özellikler yayınlamış olsa da, Spaces, uygulamanın ana gezinme çubuğunda yeni bir bölüm alan ilk kişi oldu. Ayrı olarak, şirket ayrıca bazı kullanıcıların Spaces’taki konuşmalara bilet satmasına izin vermeyi planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Uygulamalar İçin Özel Bir Yenilik Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör