United Airlines Filosuna 15 Boom Supersonic Jet Ekleyecek

blank
United Airlines Filosuna 15 Boom Supersonic Jet Ekleyecek

İçerik: United Airlines Filosuna 15 Boom Supersonic Jet Ekleyecek

United Airlines Filosuna 15 Boom Supersonic Jet Ekleyecek:Boom Supersonic artık United Airlines’ı destekçileri listesine ekleyebilir. Taşıyıcı, uçak “zorlu güvenlik, işletim ve gereksinimlerini” karşıladıktan sonra 15 Boom’s Overture uçağı satın almayı planlıyor. Anlaşma, United’ın toplam 50 jetlik sipariş için ek bir 35 gemi satın alma opsiyonunu içeriyor. Boom kısa süre önce XB-1 test uçağını tanıtıp bu yıl ilk kez uçurmayı planlarken, şirket henüz çalışan bir yolcu jeti inşa etmedi.

Her şey plana göre giderse United, 2029’da bir ara Overture yolcu uçuşlarına başlayacak. Diğer potansiyel rotalar arasında, Mach 1.7 uçağının Newark’tan Londra’ya dört saatin altında ve San Francisco’dan Tokyo’ya yaklaşık altı saatte uçmasını öngörüyor. Modern bir jet uçağında, bu uçuşlar tipik olarak yaklaşık yedi ve 11 saat sürer. İki şirket, sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanacağı için Overture’un ilk günden itibaren “net-sıfır karbonlu” bir araç olacağını iddia ediyor. Yakıt üretimini ve arzını artırmak için birlikte çalışmayı planladıklarını söylüyorlar, ancak bu hedefe nasıl ulaşacaklarını ayrıntılı olarak açıklamadılar.

United ve Japan Airlines gibi diğer havayolları Boom’un ilk yolcu uçağını yerden indirmesine yardım ederken bile, girişimin önünde zorlu bir mücadele var. 2003’te Concord’u temel alan engellerin çoğu bugün hala var. Birincisi, Federal Havacılık İdaresi, sivil uçakların ses hızından daha hızlı uçmasını engelleyen uzun süredir devam eden bir yasağı var ve Uvertürün uçabileceği gibi teknelerin uçabileceği rotaları sınırlandırıyor. Daha hızlı uçan uçaklar aynı zamanda daha fazla yakıt sağlar. Havayolları tarihsel olarak daha iyi yakıt verimliliğine sahip uçakları tercih etmekle kalmadı, aynı zamanda bazı taşıyıcıların maliyetlerden tasarruf etmek için pilotlarına daha yavaş uçmalarını emrettiği örnekler bile var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: United Airlines Filosuna 15 Boom Supersonic Jet Ekleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör