Apple Kablosuz Şarjlı Bir iPad Pro Geliştiriyor

blank
Apple Kablosuz Şarjlı Bir iPad Pro Geliştiriyor

İçerik: Apple Kablosuz Şarjlı Bir iPad Pro Geliştiriyor

Apple Kablosuz Şarjlı Bir iPad Pro Geliştiriyor:

Apple, kablosuz şarj özelliklerine sahip bir iPad Pro’yu gelecek yıl piyasaya sürebilir. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre teknoloji devi şu anda yeni bir iPad Pro ve yeni bir iPad mini üzerinde çalışıyor. Apple’ın, kısmen kablosuz şarjı etkinleştirmek için Pro tabletin alüminyum kasasını en son iPhone’lara benzer bir cam sırt ile değiştireceği bildiriliyor. Hatırlarsanız, şirket telefonları için camdan alüminyuma ve sonra tekrar cama geçti – iPhone 8’i piyasaya sürdüğünde son geçişi yaptı.

Bu arada Apple, yeni iPad mini’ye daha dar çerçeveler vermeyi ve ana sayfa düğmesini kaldırmayı planlıyor. Daha küçük tablet görünüşe göre bu yıl en kısa sürede satışa sunulacak ve bu durumda modelin altı yıl içinde ilk kez yeniden tasarımı olacak. Gurman, mini hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı, ancak Apple’ın Pro için bir MagSafe sistemini test ettiğini söyledi. Buna ek olarak, şirketin Pro tablete, gücünü diğer cihazları şarj etmek için kullanmanıza izin verecek bir ters kablosuz şarj özelliğinin eklenmesini araştırdığı bildiriliyor. Apple’ın yıllardır teknoloji üzerinde çalıştığı biliniyor ve özelliğin hem iPhone 11 hem de iPhone 12 için söylentileri dolaşıyor.

Gurman, yeni Pro ve mini’nin yanı sıra, şirketin bu yıl satışa sunulabilecek öğrenciler için daha ince bir giriş seviyesi iPad geliştirdiğini söyledi. Apple’ın da kablosuz bir şarj matı geliştirmekten vazgeçmediğini de sözlerine ekledi. Teknoloji devi, bir iPhone, Apple Watch ve AirPods’u aynı anda çalıştırabilen AirPower’ı 2017’de duyurmuştu. Ancak, neredeyse birkaç yıl sonra, önemli ısıtma ve sorunları çözemediği için projeyi nihayetinde iptal etti. güç sorunları. Son olarak, şirketin endüktif bir bağlantının sağlayabileceğinden daha uzun mesafelerde şarj etmeyi sağlayacak alternatif kablosuz şarj yöntemlerini araştırdığı bildiriliyor.

Tabletleri satın almak için plan yapmaya başlamadan önce, henüz hiçbir şeyin kesinleşmediğini unutmayın. Gurman’ın kaynaklarına göre, tabletlerin gelişimi hala erken aşamalarında ve Apple’ın onları tamamen iptal etme planlarını değiştirme şansı hala var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Kablosuz Şarjlı Bir iPad Pro Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör